ԵԽԽՎ քաղաքական հարցերի հանձնաժողովի նիստը
Նոյեմբերի 17-ին Փարիզում տեղի ունեցավ ԵԽԽՎ քաղաքական հարցերիհանձնաժողովի նիստը, որի օրակարգում էր նաեւ Դեւիդ Ատկինսոնի ներկայացրած զեկույցը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության վերաբերյալ: Հայաստանից նիստին մասնակցում էր ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար, հանձնաժողովի անդամ Տիգ...
17.11.2004
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում շարունակվում են 2005 թ. պետբյուջեի նախագծի քննարկումները
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում նոյեմբերի 17-ին շարունակվեցին 2005 թ. ՀՀ պետական բյուջեի նախագծի քննարկումները:ԱԺ սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության եւ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում ներկայացնելով սոցիալական ապահովության եւ...
Նոյեմբերի 17-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության  հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվեցին «Բարձրագույն եւ  հետբուհական մասնագիտական կրթության մասին» օրինագծին վերաբերող ՀՀ կառավարության ներկայացրած առաջարկությունները, եւ օրենքի նախագիծը ԱԺ նստաշրջանի եւ եռօրյա...
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի եւ սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 17-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցան ՀՀ-ում հակածխախոտային պայքարի հիմնախնդիրներին վերաբերող խորհրդարանական լսումներ, որին մա...
Ստացվել է 2947 նամակ
«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ աշխատակազմի քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակում է 2004-ի երրորդ եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքներիհամառոտ տեղեկատվությունը:Ընդունվել, գրանցվել, ԱԺ նախագահին եւ փոխնախագահներին է ...

PACE Political Affairs Committee Meeting
On November 17 the meeting of the PACE Political Affairs Committee was held in Paris. David Atkinson’s report on Nagorno Karabakh conflict was on the agenda of the meeting. RA NA Vice Speaker Tigran Torosyan, head of the Armenian delegation to the PACE represented Armenia at the meeting. Speaking on...
17.11.2004
NA Standing Committees Continue Deliberating 2005 Draft State Budget
On November 17 the RA NA Standing Committees continued debating 2005 draft state budget.Presenting social security and social insurance expenditure for 2005 during the joint meeting of the NA Standing Committees on Social Affairs, Health Care and Environment and Financial-Credit, Budgetary and Econo...
On November 17 at the sitting of NA Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth the RA Government submitted proposals, related to the bill “On Higher and Post Graduate Specialized Education,” and the draft bill was endorsed to be ...
Parliamentary Hearings in National Assembly
On November 17, on the initiative of the NA Standing Committees on Science, Education, Culture and Youth and Social Affairs, Heath Care and Environment, the parliamentary hearings related to the key problems of anti-tobacco fighting in RA were held in the National Assembly, NA deputies, representati...
2947 Letters Received
The general division of the NA Staff Secretariat gives 2004 third quarterly brief information of the results of the discussed letters, according to the RA law “On Discussion Order of the Citizens’ Proposals, Applications and Complaints.”2243 applications of the RA citizens were received, registered ...