ԵԽԽՎ քաղաքական հարցերի հանձնաժողովի նիստը
Նոյեմբերի 17-ին Փարիզում տեղի ունեցավ ԵԽԽՎ քաղաքական հարցերիհանձնաժողովի նիստը, որի օրակարգում էր նաեւ Դեւիդ Ատկինսոնի ներկայացրած զեկույցը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության վերաբերյալ: Հայաստանից նիստին մասնակցում էր ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար, հանձնաժողովի անդամ Տիգ...
17.11.2004
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում շարունակվում են 2005 թ. պետբյուջեի նախագծի քննարկումները
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում նոյեմբերի 17-ին շարունակվեցին 2005 թ. ՀՀ պետական բյուջեի նախագծի քննարկումները:ԱԺ սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության եւ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում ներկայացնելով սոցիալական ապահովության եւ...
Նոյեմբերի 17-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության  հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվեցին «Բարձրագույն եւ  հետբուհական մասնագիտական կրթության մասին» օրինագծին վերաբերող ՀՀ կառավարության ներկայացրած առաջարկությունները, եւ օրենքի նախագիծը ԱԺ նստաշրջանի եւ եռօրյա...
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի եւ սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 17-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցան ՀՀ-ում հակածխախոտային պայքարի հիմնախնդիրներին վերաբերող խորհրդարանական լսումներ, որին մա...
Ստացվել է 2947 նամակ
«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ աշխատակազմի քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակում է 2004-ի երրորդ եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքներիհամառոտ տեղեկատվությունը:Ընդունվել, գրանցվել, ԱԺ նախագահին եւ փոխնախագահներին է ...

Заседание Комиссии по политическим вопросам ПАСЕ
17 ноября в Париже состоялось заседание Комиссии по политическим вопросам ПАСЕ, в повестке дня которого также доклад Дэвида Аткинсона по Нагорно-Карабахскому конфликту. От Армении в заседании участвовал Заместитель Председателя НС РА , руководитель делегации Армении в ПАСЕ, член комиссии Тигран Торо...
17.11.2004
В постоянных комиссиях НС РА продолжаются обсуждения проекта Госбюджета 2005 года
В постоянных комиссиях НС РА17 ноября были продолжены обсуждения проекта Государственного бюджета РА 2005 года. На совместном заседании постоянных комиссий по социальным вопросам, здравоохранению и охране природы и финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам, представляя расходы 2005 год...
Заседание Постоянной комиссии НС
17 ноября на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи были обсуждены представленные Правительством РА предложения, касающиеся законопроекта ,,О высшем и послевузовском профессиональном образовании”. Законопроект получил положительное заключение Комиссии дл...
17 ноября по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи и Постоянной комиссии НС по социальным вопросам, по вопросам здравоохранения и охраны природы в Национальном Собрании состоялись парламентские слушания, посвященные антитабачной борьбе в РА, в которых ...
Получено 2947 писем
Согласно Закону РА ,,О порядке обсуждения предложений, заявлений и протестов граждан” общий отдел Секретариата Аппарата НС публикует краткую информацию о результатах рассмотрения писем за тртий квартал 2004 года. Получено, зарегистрировано и передано Председателю и заместителям председателя НС 2243 ...