Ազգային ժողովի «Ժողովրդական պատգամավոր» խմբի ներկայացուցիչները` խմբի ղեկավար Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ, նոյեմբերի 2-ին ընդունեցին Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության փոխդեսպան Ալի Ագբար Ջոքարին:Կարեն Կարապետյանը հյուրին ներկայացրեց «Ժողպատգամավոր» խմբի գործունեության հիմնական ուղղությո...
02.11.2004
Քառյակի հանդիպում Փարիզում
Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Քրիստիան Պոնսլեի հրավերով ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը կմեկնի Փարիզ` մասնակցելու նոյեմբերի 3-5-ը Փարիզում Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Քրիստիան Պոնսլեի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցող Հարավային Կովկասի խորհրդարանների նախագահների հանդիպմանը: Օրակարգում են զբոսաշր...
Գերմանիայի դեսպանը Ազգային ժողովում
Նոյեմբերի 2-ին Ազգային ժողովի փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը ընդունեց   Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան տիկին Հայկե  Ռենատե Փայչին:Պարոն Հովհաննիսյանը նորանշանակ դեսպանին ներկայացրեց Ազգային ժողովի կառուցվածքը, գործունեությունը, Եվրախորհրդի առջեւ  Հայ...

2 ноября представители депутатской группы Национального Собрания ,,Народный депутат” во главе с руководителем группы Кареном Карапетяном приняли Заместителя Главы дипломатической миссии Исламской Республики Иран Али Агбара Джокара. Карен Карапетян ознакомил гостя с основными направлениями деятельнос...
02.11.2004
Встреча четверки в Париже
По приглашению Председателя Сената Французской Республики Кристиана Понсле Председатель НС РА Артур Багдасарян отправится в Париж - для участия во встрече председателей парламентов стран Южного Кавказа, состоящейся 3-5 ноября в Париже по инициативе Председателя Сената Франции Кристиана Понсле. ...
Посол Германии в Национальном Собрании
2 ноября Заместитель Председателя Ваан Ованнисян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Германии в Республике Армения г-жу Хайке Ренате Пайч.Г-н Ованнисян ознакомил новоназначенного Посла со структурой, деятельностью НС, ходом выполнения принятых Арменией перед Евросоюзом обязательств, коснувшись...