Ազգային ժողովի «Ժողովրդական պատգամավոր» խմբի ներկայացուցիչները` խմբի ղեկավար Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ, նոյեմբերի 2-ին ընդունեցին Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության փոխդեսպան Ալի Ագբար Ջոքարին:Կարեն Կարապետյանը հյուրին ներկայացրեց «Ժողպատգամավոր» խմբի գործունեության հիմնական ուղղությո...
02.11.2004
Քառյակի հանդիպում Փարիզում
Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Քրիստիան Պոնսլեի հրավերով ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը կմեկնի Փարիզ` մասնակցելու նոյեմբերի 3-5-ը Փարիզում Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Քրիստիան Պոնսլեի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցող Հարավային Կովկասի խորհրդարանների նախագահների հանդիպմանը: Օրակարգում են զբոսաշր...
Գերմանիայի դեսպանը Ազգային ժողովում
Նոյեմբերի 2-ին Ազգային ժողովի փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը ընդունեց   Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան տիկին Հայկե  Ռենատե Փայչին:Պարոն Հովհաննիսյանը նորանշանակ դեսպանին ներկայացրեց Ազգային ժողովի կառուցվածքը, գործունեությունը, Եվրախորհրդի առջեւ  Հայ...

On November 2 the representatives of the NA “People’s Deputy” group led by head of the group Karen Karapetyan accepted Ali Akbar Jowkar, Deputy Ambassador of the Islamic Republic of Iran to Armenia.Karen Karapetyan presented the guest the main directions of the activity of the “People’s Deputy”...
02.11.2004
Meeting of Four in Paris
At the invitation of President of the French Senate Christian Poncelet, RA NA President Artur Baghdasaryan will leave for Paris to participate in the meeting of presidents of parliaments of the South Caucasus republics to be held on November 3-5 in Paris on the initiative of the French Senate Presid...
On November 2 National Assembly Vice Speaker Vahan Hovhannisyan received German Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Ms. Heike Renate Peitsch.Mr. Hovhannisyan presented the structure, activity of the National Assembly, process of fulfillment of commitments before the Council of Eu...