Նոյեմբերի 5-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահան Հովհաննիսյանը:Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման չորրորդ ...
05.11.2004
Հանդիպումներ Փարիզում
Ֆրանսիայի Սենատի նախագահի հրավերով Փարիզում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպումներ ունեցավ Ֆրանսիայի խորհրդարանի եւ կառավարության անդամների հետ: Արտաքին գործերի պետական քարտուղար Ռենե Մյուզլիեի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջպետական եւ տարածաշրջանային քաղաքականությանն առնչվող ...
Նոյեմբերի 5-ին տեղի ունեցան Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նիստերը:ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում, որը նախագահում էր հանձնաժողովի նախագահ Մհեր Շահգելդյանը, որոշվեց դրական եզրակացությամբ նոյեմբերի 8-10-ի ԱԺ եռօրյա նիստերի օրակարգի նախագծ...
ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում «Հայաստանի Հանրապետության 2005թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀօրենքի նախագծի քննարկումների ժամանակացույց
1.Երկուշաբթի, 15 նոյեմբերի 2004թ., ժ. 11.00.ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստՕրակարգը ՝1.«Հայաստանի Հանրապետության2005թ. պետական բյուջեի մասին»ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկում.-օրենքի նախագծի մշակման սկզբունքները եւ նախագծի հիմքում դրվածհիմնական մակրոտնտեսական ցուցանիշները (սղաճի սցե...

At Working Deliberations
On November 5 NA working deliberations were held, which chaired Vahan Hovhanissyan, NA Vice Speaker.During the deliberations the draft law on making addenda on the agenda of the fourth session of NA of the third convocation, and the draft law of NA three-day sittings of November 8-10, 2004 were deba...
05.11.2004
Meetings in Paris
RA NA President Artur Baghdasaryan has meetings with the members of the Parliament of France and Government by the invitation of the President of Senate of France.During the meeting with Renaud Muselier, State Secretary of Foreign Affairs, issues pertaining to interstate and regional policy were deb...
On November 5 the sittings of the NA Standing Committees were held. At the NA Standing Committee on Defence, National Security and Internal Affairs, which presided Mher Shahgeldyan, the Chairman of the Committee, it was decided to endorse Vahan Hovhanissyan’s submitted bill “On making addenda a...