Նոյեմբերի 5-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահան Հովհաննիսյանը:Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման չորրորդ ...
05.11.2004
Հանդիպումներ Փարիզում
Ֆրանսիայի Սենատի նախագահի հրավերով Փարիզում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպումներ ունեցավ Ֆրանսիայի խորհրդարանի եւ կառավարության անդամների հետ: Արտաքին գործերի պետական քարտուղար Ռենե Մյուզլիեի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջպետական եւ տարածաշրջանային քաղաքականությանն առնչվող ...
Նոյեմբերի 5-ին տեղի ունեցան Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նիստերը:ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում, որը նախագահում էր հանձնաժողովի նախագահ Մհեր Շահգելդյանը, որոշվեց դրական եզրակացությամբ նոյեմբերի 8-10-ի ԱԺ եռօրյա նիստերի օրակարգի նախագծ...
ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում «Հայաստանի Հանրապետության 2005թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀօրենքի նախագծի քննարկումների ժամանակացույց
1.Երկուշաբթի, 15 նոյեմբերի 2004թ., ժ. 11.00.ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստՕրակարգը ՝1.«Հայաստանի Հանրապետության2005թ. պետական բյուջեի մասին»ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկում.-օրենքի նախագծի մշակման սկզբունքները եւ նախագծի հիմքում դրվածհիմնական մակրոտնտեսական ցուցանիշները (սղաճի սցե...

5 ноября в НС состоялось рабочее совещание под председательством Заместителя Председателя НС Ваана Ованнисяна. Во время совещания были обсуждены проект постановления о внесении дополнений в повестку дня четвертой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня трехдневного заседания от 8-10 ноября 2...
05.11.2004
Встречи в Париже
Находящийсяв Париже по приглашению Председателя Сената Франции Председатель НС РА Артур Багдасарян встретился с членами парламента и правительства Франции. В ходе встречи с Государственным секретарем иностранных дел Рене Мюзлие обсуждались вопросы, касающиеся межгосударственной и региональной полити...
На заседаниях постоянных комиссий Национального Собрания
5 ноября состоялись заседания постоянных комиссий НС. На заседании Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам под председательством председателя Комиссии Мгера Шахгельдяна было решено включить в проект повестки дня трехдневного заседания от 8-10 ноября для обсужд...