Բյուջեի նախագիծը խորհրդարանի հանձնաժողովներում
Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովները նոյեմբերի 15-ին սկսեցին «ՀայաստանիՀանրապետության  2005 թ. պետական բյուջեի մասին նախագծի» քննարկումները: ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը, հայտարարելով խորհրդարանական բյուջետային քննարկումների սկիզբը,...
15.11.2004
Էստոնիայի նախագահը Ազգային ժողովում
Նոյեմբերի 15-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը առանձնազրույց ունեցավ պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Էստոնիայի Հանրապետության նախագահ Առնոլդ Ռյույտելի հետ: Աժ նախագահը կարեւորեց հայ-էստոնական միջպետական կապերի շրջագծում միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը  (երկու երկրների խոր...
Նոյեմբերի 15-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ընդունեց Եվրոպայի խորհրդի նախարարների կոմիտեի Ագոյի հանձնախմբին` դեսպան Ռոլանդ Վեգեների գլխավորությամբ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ԵԽ-ում Հայաստանի պարտավորությունների կատարմանը, իշխանություն-ընդդիմություն հարաբերություններին, տարածաշրջանային զա...

Проект бюджета в комиссиях парламента
15 ноября постоянные комиссии Национального Собрания началиобсуждение “Проекта о Государственном бюджете Республики Армения на 2005 год”. Председатель комиссии НС по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам Гагик Минасян, объявляя начало парламентских бюджетных обсуждений, огласил пов...
15.11.2004
Президент Эстонии в Национальном Собрании
15 ноября Педседатель НС РА Артур Багдасарян провел беседу с находящимся в Армении с официальным визитом Президентом Эстонской Республики Арнольдом Рюйтелем. Председатель НС подчеркнул важность развития межпарламентских отношений в рамках армяно-эстонских межгосударственных связей (в парламент...
15 ноября Председатель НС РА Артур Багдасарян принял Группу Аго Комитета министров Совета Европы во главе с послом Роландом Вегенером.В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся выполнения принятых Арменией перед СЕ обязательств, отношений власть-оппозиция, тенденций регионального развития.Был...