Բյուջեի նախագիծը խորհրդարանի հանձնաժողովներում
Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովները նոյեմբերի 15-ին սկսեցին «ՀայաստանիՀանրապետության  2005 թ. պետական բյուջեի մասին նախագծի» քննարկումները: ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը, հայտարարելով խորհրդարանական բյուջետային քննարկումների սկիզբը,...
15.11.2004
Էստոնիայի նախագահը Ազգային ժողովում
Նոյեմբերի 15-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը առանձնազրույց ունեցավ պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Էստոնիայի Հանրապետության նախագահ Առնոլդ Ռյույտելի հետ: Աժ նախագահը կարեւորեց հայ-էստոնական միջպետական կապերի շրջագծում միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը  (երկու երկրների խոր...
Նոյեմբերի 15-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ընդունեց Եվրոպայի խորհրդի նախարարների կոմիտեի Ագոյի հանձնախմբին` դեսպան Ռոլանդ Վեգեների գլխավորությամբ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ԵԽ-ում Հայաստանի պարտավորությունների կատարմանը, իշխանություն-ընդդիմություն հարաբերություններին, տարածաշրջանային զա...

NA Committees Consider 2005 Draft Budget
On November 15 the NA Standing Committees began discussions on “2005 Draft State Budget of the Republic of Armenia.” Gagik Minasyan, Chairman of the NA Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs, announcing the beginning of the parliamentary hearings on budget, presented ...
15.11.2004
President of Estonia in Parliament
On November 15 RA NA Speaker Artur Baghdasaryan had a private talk with Arnold Rüütel, President of the Republic of Estonia, being in Armenia on an official visit. The RA NA Speaker highlighted the development of the inter-parliamentary relations within the framework of the Armenian-Estonian interst...
On November 15 RA NA Speaker Artur Baghdasaryan received the Ago Group of Parliamentary Assembly of Council of Europe, a special delegation of the Council of Europe cabinet of ministers, headed by Roland Wegener, German Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary, Permanent Representative to the Co...