Ավարտվեց Ազգային ժողովի հերթական եռօրյա նիստերի աշխատանքը
Նոյեմբերի 24-ին Աժ նիստում պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունեցին «Առեւտրի եւ ծառայությունների մասին»,«Գնումների մասին», «Կուսակցությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցման երաշխավորման մասին», «Արտոնագրերի մասին», «Օտարերկրյա պետո...
24.11.2004
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի տարեկան հաղորդումը երրորդ գումարման ԱԺ չորրորդ նստաշրջանում
ՀՀ «Աժ կանոնակարգ» օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին կետի ժթ ենթակետի համաձայն` ԱԺ նախագահն իրավասու է ԱԺ եւ իր գործունեության մասին տարեկան հաղորդումով հանդես գալ ԱԺ նիստում:Իսկզբանե բացառելու համար հնարավոր շահարկումները` ես ուզում եմ կրկնել, որ «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքը խորհրդարանի նախագահին հնարավորություն...

On November 24 NA sitting the Parliament voted in favor of bills “On Trade and Services,” “On Purchases,” “On Making Amendments to the RA Law ‘On Parties’,” “On Guarantee for Compensation of Bank Deposits of Physical Persons,” “On Patents,” “On Extending Term of Activity of the Ad-hoc Committee on D...
24.11.2004
RA NA Speaker Artur Baghdasaryan’s Annual Address at Fourth Session of NA of the Third Convocation
According to the sub-clause 19 of the clause 1 of the Article 18 of the law RA “RA Rules of Procedure,” NA Speaker is authorized to address an annual report at the sitting of the National Assembly on the activities of the National Assembly and his activities.From the beginning excluding the possible...