Ավարտվեց Ազգային ժողովի հերթական եռօրյա նիստերի աշխատանքը
Նոյեմբերի 24-ին Աժ նիստում պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունեցին «Առեւտրի եւ ծառայությունների մասին»,«Գնումների մասին», «Կուսակցությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցման երաշխավորման մասին», «Արտոնագրերի մասին», «Օտարերկրյա պետո...
24.11.2004
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի տարեկան հաղորդումը երրորդ գումարման ԱԺ չորրորդ նստաշրջանում
ՀՀ «Աժ կանոնակարգ» օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին կետի ժթ ենթակետի համաձայն` ԱԺ նախագահն իրավասու է ԱԺ եւ իր գործունեության մասին տարեկան հաղորդումով հանդես գալ ԱԺ նիստում:Իսկզբանե բացառելու համար հնարավոր շահարկումները` ես ուզում եմ կրկնել, որ «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքը խորհրդարանի նախագահին հնարավորություն...

Завершена работа очередного трехдневного заседания Национального Собрания
24 ноября на заседании НС депутаты приняли голосованием законопроекты ,,О торговле и услугах”, ,,О закупках”, ,,О внесении изменений в Закон РА ,,О партиях”, ,,О гарантии возмещения банковских вкладов физических лиц”, ,,О патентах”, ,,О продлении срока деятельности Временной комисии НС по изучению э...
24.11.2004
Ежегодное сообщение Председателя НС РА Артура Багдасаряна на четвертой сессии НС третьего созыва
Согласно подпункту “у” пункта 1-го статьи 18-й закона РА “Регламент НС” Председатель Национального Собрания НС имеет право выступить на заседании НС с ежегодным сообщением о деятельности НС и своей деятельности.Чтобы изначально исключить возможные и надуманные измышления, я хочу повторить, что закон...