Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարության քաղաքական տնօրեն Միխայել Շեֆերին եւ Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարության քաղաքական տնօրեն Ստանիսլավ Լըֆեբրին:Հանդիպման ընթացքում լիակատար փոխըմբռնման մթնոլորտում քննարկվեց հարցերի լայն շրջանակ. հյո...
11.11.2004
Կլոր սեղան Ազգային ժողովում
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահին առընթեր երիտասարդության հարցերի խորհուրդը նախաձեռնել էր կլոր սեղան, որտեղ քննարկվեցին վերջերս լայն տարածում գտածաղանդների տարածման պատճառները, հետեւանքները, վտանգները եւ նպատակները:Քննարկման պատճառը մեկն էր. մատնանշել ուղիներ` ժողովրդին հնարավորինս զերծ պահելու աղանդա...
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը` «Գրադարանի բարեկամ-2004» մրցույթի հաղթող
Հայկական գրադարանային միությունը նոյեմբերի 11-ին հաճելի անակնկալ մատուցեց ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանին.հաշվի առնելով Հայաստանի Հանրապետությունում գրադարանավարի օրը պետականորեն նշելու գործում տիկին Հակոբյանի ցուցաբերած ա...

11 ноября Председатель НС РА Артур Багдасарян принял директора департамента по политическим вопроосам Министерства иностранных дел Германии Михаела Шефера и директора департамента по политическим вопросам Министерства иностранных дел Франции Станислава Лефебра.В ходе встречи в атмосфере полного взаи...
11.11.2004
Круглый стол в Национальном Собрании
11 ноября Совет по вопросам молодежи при Председателе НС РА инициировал ,,круглый стол”, на котором были обсуждены причины распространения сект, получивших широкое распространение в последнее время, последствия и опасность этого процесса, цели сект. Причина обсуждения заключалась в одном: наметить в...
Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи - победитель конкурса ,,Друг библиотеки – 2004”
11 ноября Армянский библиотечный союз преподнес приятный сюрприз председателю Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи Грануш Акопян. Учитывая личное содействие г-жи Акопян в деле празднования в Республике Армения на государственном уровне Дня библиотекаря, члены Со...