Նոյեմբերի 10-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ  նոյեմբերի13-16 -ի ԱԺ չորսօրյա նի ստերի օրակարգինախագիծը: ԱԺ երրորդ գումարման ութերորդ նստաշրջանի օրակարգի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել է 16 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 61 հարց, միջազգային 10 պայմանագիր:
ԱԺ երրորդ գումարման ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ նոյեմբերի 13-16-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը կհաստատվեն նոյեմբերի13-ի ԱԺ նիստում:

10 ноября в НС состоялось рабочее совещание, на котором председательствовал Председатель НС Тигран Торосян.
На совещании обсуждались проект решения о внесении дополнений в повестку дня восьмой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня четырехдневных заседаний НС 13-16 ноября. В раздел   дополнений в повестку дня восьмой сессии НС третьего созыва включено 16 вопросов. В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС внесен 61 вопрос, 10 международных договоров.
Проект решения о внесении дополнений в повестку дня восьмой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня четырехдневных заседаний НС 13-16 ноября будут утверждены на заседании НС 13 ноября.