Երիտասարդ տնտեսագետները խորհրդարանում
Նոյեմբերի 8-ինԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը հանդիպեց Երեւանի Տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողների հետ: Նախքան Հայաստանի 2007 թ. բյուջեի նախագծի քննարկումներին անդրադառնալը,պարոն Մինասյանը երիտասարդ տնտեսագետներին ներկայացրեց մի քան...
08.11.2006
Ավարտվեց բյուջետային քննարկումների առաջին փուլը
Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների բյուջետային քննարկումները նոյեմբերի 8-ին ամփոփվեցին ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի ընդլայնված նիստում: Օրենսդիրներին ներկայացվեցին պետական ինվեստիցիոն ու բյուջետային վարկավորման կառավարության ծրագրերը: Նիստի օրակարգով նախատեսված ...
Միջին մասնագիտական կրթությունը բարելավման կարիք ունի
Նոյեմբերի 8-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանի եւ «Աջակցություն միջին մասնագիտական կրթության ազգային կենտրոնի ստեղծմանը Հայաստանում» ծրագրի ղեկավար Ժան Պիեռ Մադրիդի հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին ծրագրի արդյունավետ իրականացմ...

Молодые экономисты в парламенте
8 ноября председатель Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам Г.Минасян встретился со студентами Ереванского экономического университета . Прежде чем обратиться к дебатам по проекту бюджета Армении на  2007 г.,  г-н  Минасян представил молодым...
08.11.2006
Завершился первый этап бюджетных дебатов
8 ноября бюджетные обсуждения в постоянных комиссиях НС завершились расширенным заседанием Комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам. Законодателям были представлены инвестиционная программа правительства и  программа бюджетного кредитования. В повестке дня заседания б...
Среднеспециальное образование нуждается в совершенствовании
8 ноября во время встречи председателя Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи Гр.Акопян и руководителя программы “Содействие созданию в Армении Национального центра среднеспециального образования” Жан-Пьера Мадрида обсуждались проблемы, касающиеся эффективной реал...