2007 թ պետական բյուջեի նախագծում պահպանված է սոցիալական ուղղվածությունը
Նոյեմբերի 1-ին խորհրդարանում սկսվեցին 2007 թ պետական բյուջեի նախագծի քննարկումները: Առաջին քննարկումը մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ձեւաչափով էր` ԱԺ նախագահի, վարչապետի, կառավարության անդամների, պատգամավորների եւ Կենտրոնական բանկի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետ...
01.11.2006
Թրաֆիքինգի հիմնախնդիրը լուծում է պահանջում
Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը նոյեմբերի 1-ին հանդիպեց Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՄՆ փոխդեսպան Էնթոնի Գոդֆրիին եւ դեսպանատան քաղաքական-տնտեսական հարցերով փորձագետ Մաշա Հերտցին:Պարոն Գոդֆրին նշեց, որ թր...

Social Tendency Preserved in the 2007 State Draft Budget
On November 1 the debates on the 2007 state draft budget began in the parliament. The first debate was in the joint sitting of the standing committees with the participation of the President of the National Assembly, the Prime Minister, members of the Government, MPs and representatives of the Centr...
01.11.2006
Problem of Trafficking Requires Solution
On November 1 Chairwoman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth Mrs. Hranush Hakobyan met with the Deputy Chief of the US Mission to Armenia Mr. Anthony Godfrey and the US Embassy Expert on Political-Economic Affairs Ms. Masha Herbst.Mr. Godfrey noted that fighting the...