2007 թ պետական բյուջեի նախագծում պահպանված է սոցիալական ուղղվածությունը
Նոյեմբերի 1-ին խորհրդարանում սկսվեցին 2007 թ պետական բյուջեի նախագծի քննարկումները: Առաջին քննարկումը մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ձեւաչափով էր` ԱԺ նախագահի, վարչապետի, կառավարության անդամների, պատգամավորների եւ Կենտրոնական բանկի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետ...
01.11.2006
Թրաֆիքինգի հիմնախնդիրը լուծում է պահանջում
Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը նոյեմբերի 1-ին հանդիպեց Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՄՆ փոխդեսպան Էնթոնի Գոդֆրիին եւ դեսպանատան քաղաքական-տնտեսական հարցերով փորձագետ Մաշա Հերտցին:Պարոն Գոդֆրին նշեց, որ թր...

В проекте Государственного бюджета на 2007 г. сохранена социальная направленность
1 ноября в парламенте начались обсуждения проекта Государственного бюджета на 2007 год. Первое обсуждение прошло в формате совместного заседания постоянных комиссий с участием Председателя НС, Премьер-министра, членов правительства, депутатов и представителей Центрального банка. Председатель Постоян...
01.11.2006
Проблема трафикинга требует решения
Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи Грануш Акопян 1 ноября встретилась с вице-послом США в Республике Армения  Энтони Годфри и экспертом по политико-экономическим вопросам посольства Машей Хербст.Г-н Годфри отметил, что борьба с порочным явлен...