Խորհրդարանական լսումներում քննարկվեցին հանրակրթական դպրոցներում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ներդրման խնդիրները
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 2-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցան «Հայաստանի հանրակրթական դպրոցներում տեղեկատվական եւ հաղորդակցման տեխնոլոգիաների ներդրման ծրագրի իրագործումը» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որին մասնակցու...
02.11.2006
Նոյեմբերի 2-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովում տեղի ունեցավ աշխատանքային քննարկում` «Հանցավորության դեմ պայքարի ոլորտում իրավապահ մարմինների կողմից իրականացվող աշխատանքները եւ այդ ոլորտում իրավիճակի գնահատումը» թեմայով, որին մասնակցում էին պատգամավորն...

На парламентских слушаниях обсуждены задачи внедрения информационных технологий в общеобразовательных школах
2 ноября по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи в Национальном Собрании прошли парламентские слушания на тему “Реализация программы внедрения информационных и коммуникационных технологий в общеобразовательных школах Армении”, в которых приняли участи...
02.11.2006
2 ноября в Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам состоялось рабочее обсуждение на тему “Осуществляемые правоохранительными органами работы в сфере борьбы с преступностью и оценка ситуации в этой области”, в котором участвовали  депутаты, высокие должнос...