Ավարտվեց հերթական քառօրյան
Նոյեմբերի 16-ի նիստում պատգամավորները քվեարկությամբ վավերացրին նախորդ օրը քննարկված «Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների մարդասիրական համագործակցության միջպետական հիմնադրամի ստեղծման մասին» պայմանագիրը եւ ընդունեցին «Համայնքի բյուջեի եկամուտները նվազեցնող ՀՀ օրենքների կիրա...
16.11.2006
ԱՊՀ ՄԽՎ 27-րդ լիագումար նիստը Սանկտ Պետերբուրգում
Նոյեմբերի 16-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում աշխատանքները սկսեց ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի 27-րդ լիագումար նիստը. բացման խոսքով հանդես եկավ ԱՊՀ ՄԽՎ նախագահ Սերգեյ Միրոնովը` հավաստելով, որ համագործակցությունը ապացուցել է իր արդյունավետությունը ազատ առեւտրի, կազմակերպված հանցավորության դ...

Завершилась очередная четырехдневка
16 ноября депутаты голосованием ратифицировали обсуждаемый днем раньше Договор о создании Межгосударственного фонда гуманитарного сотрудничества государств-участников СНГ и приняли проект закона ,,О порядке возмещения государством потерь доходов муниципального бюджета в результате применения за...
16.11.2006
27-е пленарное заседание МПА СНГ в Санкт-Петербурге
16 ноября в Таврическом дворце Санкт-Петербурга начало свою работу 27-е пленарное заседание Межпарламентской Ассамблеи (МПА) СНГ. С вступительным словом выступил председатель МПА СНГ С.Миронов, заверивший, что сотрудничество доказало свою эффективность в свободной торговле, в борьбе против орг...