Խորհրդարանը քննարկեց «ՀՀ օրհներգի մասին» նախագիծը
Խորհրդարանը նոյեմբերի 28-ին  շարունակեց կառավարության նախաձեռնությամբ հրավիրված արտահերթ նիստի աշխատանքը: Քվեարկությամբ ընդունվեցին արտահերթի առաջին օրը քննարկված բոլոր օրակարգային հարցերը` այդ թվում եւ մեկ միջազգային պայմանագիր:Կառավարության ներկայացուցիչը` մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի...
Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի բարեկամության խմբի անդամները խորհրդարանում
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Ֆրանսուա Ռոշբլուանին, խմբի անդամ Ալեն Մուան Բրըսանին, քարտուղար Ժան Պիեռ Դելանուային: Ողջունելով հյուրերին` խորհրդարանի նախագահը շնորհակալություն հայտնեց ի շահ ...
Նոյեմբերի 28-ին Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի ղեկավար Ֆրանսուա Ռոշբլուանը, խմբի անդամ Ալեն Մուան-Բրըսանը եւ քարտուղար Ժան-Պիեռ Դելանուան հանդիպեցին Աժ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամների հետ:Բարձր գնահատելով հայ-ֆրանսիական բազմակողմ...

Парламент обсудил проект ,,О Гимне РА”
28 ноября парламент продолжил работу на внеочередном заседании, созванном по инициативе Правительства РА. Голосованием были приняты все обсужденные накануне вопросы повестки дня, в том числе и один международный договор. Представитель Правительства, министр культуры и по вопросам молодежи РА Асмик П...
Члены группы дружбы Национального Собрания Франции в парламенте
28 ноября Председатель НС РА Тигран Торосян принял руководителя депутатской группы дружбы  Франция - Армения Национального Собрания Франции  Франсуа Рошблуана, члена группы Алена Муан-Бресана и секретаря Жан-Пьера Делануа.Приветствуя гостей, председатель парламента поблагодарил за усилия, ...
Депутатская группа дружбы Франция – Армения в Национальном Собрании
28 ноября руководитель депутатской группы дружбы  Франция - Армения Национального Собрания Франции  Франсуа Рошблуан, член группы Ален Муан-Бресан и секретарь Жан-Пьер Делануа встретились с членами Постоянной комиссии НС РА по внешним сношениям. Высоко оценивая нынешний уровень армяно-фран...