Խորհրդարանը քննարկեց «ՀՀ օրհներգի մասին» նախագիծը
Խորհրդարանը նոյեմբերի 28-ին  շարունակեց կառավարության նախաձեռնությամբ հրավիրված արտահերթ նիստի աշխատանքը: Քվեարկությամբ ընդունվեցին արտահերթի առաջին օրը քննարկված բոլոր օրակարգային հարցերը` այդ թվում եւ մեկ միջազգային պայմանագիր:Կառավարության ներկայացուցիչը` մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի...
Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի բարեկամության խմբի անդամները խորհրդարանում
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Ֆրանսուա Ռոշբլուանին, խմբի անդամ Ալեն Մուան Բրըսանին, քարտուղար Ժան Պիեռ Դելանուային: Ողջունելով հյուրերին` խորհրդարանի նախագահը շնորհակալություն հայտնեց ի շահ ...
Նոյեմբերի 28-ին Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի ղեկավար Ֆրանսուա Ռոշբլուանը, խմբի անդամ Ալեն Մուան-Բրըսանը եւ քարտուղար Ժան-Պիեռ Դելանուան հանդիպեցին Աժ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամների հետ:Բարձր գնահատելով հայ-ֆրանսիական բազմակողմ...

National Assembly Debates the Draft on the National Anthem of the Republic of Armenia
On November 28 the National Assembly continued the special session, convened on the initiative of the Government. All agenda issues, debated in the first day of the special session, including one international agreement as well, were adopted by voting.The representative of the Government Mrs. Hasmik...
Members of the Parliamentary Friendship Group of the National Assembly of France in Parliament
On November 28 the President of the National Assembly of the Republic of Armenia Mr. Tigran Torosyan received the Chairman of the France-Armenia Parliamentary Friendship Group of the National Assembly of France Mr. François Rochebloine, member of the group Mr. Alain Moyne-Bressand and the Secretary ...
On November 28 Mr. Francois Rochebloine, Chairman of the France-Armenia Parliamentary Friendship Group of the National Assembly of France, Mr. Alain Moyne-Bressand, member of the Group, and Mr. Jean-Pierre Delannoy, secretary of the Group, met with the members of the NA Standing Committee on Foreign...