Փետրվարի 8-ին խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ քննարկել է Կառավարության հեղինակած ««Քաղաքաշինության մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը ներկայացրել է Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի տեղակալ Դավիթ Գրիգորյանը: Օրենսդրական փոփոխությունների անհրաժեշտությունը պայմանավորված է ՀՀ կառավարության 2021-2026 թվականների ծրագրից բխող՝ առաջիկա տարիներին մեծ թվով բնակելի եւ հասարակական նշանակության հաստատությունների նոր մասնաշենքերի կառուցման համար բազմակի օգտագործման նախագծեր կիրառելու պահանջով: Այդ շինությունների շարքում ընդգրկված են նախադպրոցական, դպրոցական, առողջապահական, գյուղատնտեսական եւ այլ  հաստատություններ:
Դավիթ Գրիգորյանի գնահատմամբ՝ բազմակի օգտագործման նախագծեր կիրառելը նպատակահարմար է, քանի որ դրանով կկրճատվեն  շենքերի  նախագծման ժամկետները եւ կատարվելիք ծախսերը:
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը ներկայացրել է Հայկ Ցիրունյանը: Պատգամավորը կարեւորել է նախագծի ընդունումը:

On February 8, the parliament in the first reading debated the draft law on Making Addenda to the Law on Urban Development, presented by the Deputy Chairman of the Urban Development Committee Davit Grigoryan. The necessity of the legislative amendments is conditioned by the demand of applying multi-use designs for constructing new subsidiary buildings of the great number of residential and public importance institutions in the coming years stemming from the programme of the RA Government for 2021-2026. The pre-school, school, health care and agricultural institutions are in the series of those buildings.
As Davit Grigoryan has assessed, applying multi-use designs is expedient, as by this the terms and of the design for the buildings and the expenditures to be made will be reduced.
Hayk Tsirunyan presented the endorsement of the NA Standing Committee on Economic Affairs. The deputy highlighted the adoption of the draft law.