ԱԺ խորհուրդը նիստ է գումարել
Փետրվարի 7-ին տեղի է ունեցել ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԱԺ նախագահի լիազորությունները կատարող Հակոբ Արշակյանը: ԱԺ խորհուրդը քննարկել եւ հաստատել է Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 8-ին գումարվող հերթական ...
ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 7-ին հրավիրել է հերթական նիստը: Օրակարգում ԱԺ «Հայաստան» խմբակցություն հեղինակած ««Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծին եզրակացություն տալու վերաբերյալ հարցն էր: Հիմնական զե...
Տեսչական մարմինների կողմից կարանտինի ընթացքում սահմանափակումների խախտումների հետ կապված վարույթները կպարզեցվեն
Փետրվարի 7-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում, որը նախագահել է Վլադիմիր Վարդանյանը, առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած ««Արտակարգ իրավիճակներում բնակչության պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին», ««Վարչական իրավախախտումների վերաբերյա...
Հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել կրթության ոլորտի բարեփոխմանը միտված նախագծերին
ԱԺ  գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 7-ի հերթական նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել ««Կրթության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծին, որը հեղինակել է ԱԺ «Քաղաքացի...
Կարեւորվել է Հայաստանի մասնակցությունը «Հորիզոն Եվրոպա» հետազոտությունների եւ նորարարության շրջանակային ծրագրին
««Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական միության միջեւ Միության «Հորիզոն Եվրոպա» հետազոտությունների եւ նորարարության շրջանակային ծրագրին ՀՀ մասնակցության մասինե համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը փետրվարի 7-ին քննարկվել է  ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովում: Հա...

7 февраля состоялось заседание Совета НС, которое вел вице-спикер НС, и.о.Председателя НС А.Аршакян.Совет НС обсудил и утвердил проект дополнений в повестку дня третьей сессии НС восьмого созыва и проект повестки дня созываемых 8 февраля очередных заседаний. Также определены последовательность и про...
7 февраля Постоянная комиссия НС по труду и социальным вопросам созвала очередное заседание.  В повестке дня – представление заключения по проекту фракции НС “Армения” о внесении поправки в закон “О минимальной месячной заработной плате”. По словам основного докладчика  депутата А.Варданян...
Упрощается производство по делам инспекционных органов о нарушениях карантинных ограничений
7 февраля на заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам РА под председательством В.Варданяна в первом чтении обсужден пакет проектов о внесении поправок в закон “О защите населения в чрезвычайных ситуациях” и в Кодекс РА об административных правонарушениях.По повестке засед...
Положительное заключение комиссии – проектам по реформированию сферы образования
7 февраля на очередном заседании Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта обсудила во втором чтении и дала положительное заключение проекту о внесении поправки в закон “Об образовании”, в авторстве депутата фракции “Гражданский договор” С.Габриелян...
Участие Армении в рамочной программе исследований и инноваций “Горизонт Европа”
7 февраля в Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции обсужден проект “О ратификации Соглашения между Республикой Армения и Европейским Союзом об участии РА в рамочной программе исследований и инноваций Союза “Горизонт Европа”. Соглашение подписано 12 ноября 2021 г. в Брюсселе. Участ...