ԱԺ խորհուրդը նիստ է գումարել
Փետրվարի 7-ին տեղի է ունեցել ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԱԺ նախագահի լիազորությունները կատարող Հակոբ Արշակյանը: ԱԺ խորհուրդը քննարկել եւ հաստատել է Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 8-ին գումարվող հերթական ...
ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 7-ին հրավիրել է հերթական նիստը: Օրակարգում ԱԺ «Հայաստան» խմբակցություն հեղինակած ««Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծին եզրակացություն տալու վերաբերյալ հարցն էր: Հիմնական զե...
Տեսչական մարմինների կողմից կարանտինի ընթացքում սահմանափակումների խախտումների հետ կապված վարույթները կպարզեցվեն
Փետրվարի 7-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում, որը նախագահել է Վլադիմիր Վարդանյանը, առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած ««Արտակարգ իրավիճակներում բնակչության պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին», ««Վարչական իրավախախտումների վերաբերյա...
Հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել կրթության ոլորտի բարեփոխմանը միտված նախագծերին
ԱԺ  գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը փետրվարի 7-ի հերթական նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել ««Կրթության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծին, որը հեղինակել է ԱԺ «Քաղաքացի...
Կարեւորվել է Հայաստանի մասնակցությունը «Հորիզոն Եվրոպա» հետազոտությունների եւ նորարարության շրջանակային ծրագրին
««Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական միության միջեւ Միության «Հորիզոն Եվրոպա» հետազոտությունների եւ նորարարության շրջանակային ծրագրին ՀՀ մասնակցության մասինե համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը փետրվարի 7-ին քննարկվել է  ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովում: Հա...

NA Council Convenes Sitting
On February 7, the sitting of the NA Council presided over by the RA NA Vice President, the NA Acting President Hakob Arshakyan was held.The NA Council debated and approved the draft laws on Making Addenda to the agenda of the third session of the eighth convocation of the National Assembly and the ...
Committee Debates Proposed Amendment to Law on Minimum Monthly Salary
On February 7, the RA NA Standing Committee on Labor and Social Affairs convened the regular sitting. The item on giving conclusion in the draft law on Amending the RA Law on Minimum Monthly Salary authored by the Armenia Faction was on the agenda.According to the key rapporteur, the deputy of the A...
Procedures Related to Violations of Restrictions During Quarantine to Be Simplified by Inspection Bodies
On February 7, at the sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan, in the first reading debated the package of the draft laws on Making Amendment to the RA Law on Protection of Population in Emergency Situations, on Making Amendment and Addenda ...
Committee Endorses Draft Laws Aimed at the Improvement of Educational Sphere
At February 7 regular sitting, the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport in the second reading debated and endorsed the draft law on Amending the law on Education, which authored the deputy of the Civil Contract Faction Sisak Gabrielyan. It is designed that ...
Participation of Armenia in “Horizon Europe” Framework Program for Research and Innovation Highlighted
On February 7, the draft law on Ratifying the Agreement on the RA Participation in the “Horizon Europe” Framework Program for Research and Innovation between the Republic of Armenia and the European Union was debated in the NA Standing Committee on European Integration. The agreement was signed on N...