Աշխատանքային քննարկում՝ կապված ավտոմեքենաների ապահովագրության նոր կարգավորումների հետ
ՀՀ Ազգային ժողովում ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանի նախաձեռնությամբ փետրվարի 14-ին կազմակերպվել էր աշխատանքային քննարկում՝ կապված բազային ապահովագրավճարի չափի ավելացման հետ: Քննարկմանը մասնակցել են պատգամավորներ, ոլորտով շահագրգիռ կազմակերպությունների ներկայացու...
14.02.2022
Հանձնաժողովը հավանություն է տվել Հաշվեքննիչ պալատի նախագահի եւ ԿԲ-ի խորհրդի անդամի թեկնածուների առաջադրմանը
Փետրվարի 14-ին Գեւորգ Պապոյանի նախագահությամբ կայացել է ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը: Հանձնաժողովը քննարկել է Հաշվեքննիչ պալատի նախագահի թափուր պաշտոնի համար ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից ներկայացված Ատոմ Ջանջուղազյանի թեկնածության ...
Կայացել է 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի նիստը
Փետրվարի 14-ին առաջին նիստն է գումարել 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված ՀՀ ԱԺ քննիչ հանձնաժողովը:  Լիազորությունները կիրականացնի ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը: Անդրանիկ Քոչարյանը...
2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված քննիչ հանձնաժողովի  նիստի ուղիղ հեռարձակումը:   ...

On February 14, on the initiative of the deputy of the NA Civil Contract Faction a working discussion was organized related to the increase of the basic insurance premium amount in the RA National Assembly. Deputies, representatives concerned with the stakeholder organizations, drivers took part in ...
Committee Approves Nomination of Candidates for Chairman of Audit Chamber and CB Board Member
On February 14, the extraordinary sitting of the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Gevorg Papoyan was held.The Committee debated the issue on nominating Atom Janjughazyan’s candidacy for the vacancy of the Chairman of the Audit Chamber presented by the NA C...
Sitting of Inquiry Committee for Studying Circumstances of 44-Day Held
On February 14, the first sitting of the RA NA Inquiry Committee for Studying the Circumstances of the Hostilities Unleashed on September 27, 2020 was convened. The NA Standing Committee on Defense and Security will exercise the authorities. Andranik Kocharyan has stated that the need to establish a...