Աշխատանքային քննարկում՝ կապված ավտոմեքենաների ապահովագրության նոր կարգավորումների հետ
ՀՀ Ազգային ժողովում ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանի նախաձեռնությամբ փետրվարի 14-ին կազմակերպվել էր աշխատանքային քննարկում՝ կապված բազային ապահովագրավճարի չափի ավելացման հետ: Քննարկմանը մասնակցել են պատգամավորներ, ոլորտով շահագրգիռ կազմակերպությունների ներկայացու...
14.02.2022
Հանձնաժողովը հավանություն է տվել Հաշվեքննիչ պալատի նախագահի եւ ԿԲ-ի խորհրդի անդամի թեկնածուների առաջադրմանը
Փետրվարի 14-ին Գեւորգ Պապոյանի նախագահությամբ կայացել է ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը: Հանձնաժողովը քննարկել է Հաշվեքննիչ պալատի նախագահի թափուր պաշտոնի համար ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից ներկայացված Ատոմ Ջանջուղազյանի թեկնածության ...
Կայացել է 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի նիստը
Փետրվարի 14-ին առաջին նիստն է գումարել 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված ՀՀ ԱԺ քննիչ հանձնաժողովը:  Լիազորությունները կիրականացնի ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը: Անդրանիկ Քոչարյանը...
2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված քննիչ հանձնաժողովի  նիստի ուղիղ հեռարձակումը:   ...

Рабочее обсуждение новых правил ОСАГО 14 февраля в НС по инициативе депутата фракции “Гражданский договор” А.Хачатряна организовано рабочее обсуждение в связи с повышением базового страхового взноса ОСАГО. В обсуждении приняли участие депутаты, представители заинтересованных организаций сферы, водители.Инициатор обсуждения А.Хачатрян от...
Комиссия одобрила выдвижение кандидатов на пост председателя АП и члена Совета ЦБ 14 февраля состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством Г.Папояна.Обсужден вопрос о выдвижении кандидатуры А.Джанджугазяна, предложенной фракцией НС “Гражданский договор” на вакантную должность председателя Аудиторской пал...
Заседание Следственной комиссии НС по изучению обстоятельств 44-дневной войны 14 февраля созвано первое заседание Следственной комиссии НС по изучению обстоятельств развязанных 27 сентября 2020 г. боевых действий. Полномочия осуществляет Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности. А.Кочарян, отметив, что необходимость создания комиссии отражена в плане Правител... |