Մերի Գալստյանն ընդունել է ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ ժողովրդավարացման դեպարտամենտի ղեկավարին
Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Մերի Գալստյանը նոյեմբերի 20-ին ՀՀ ԱԺ-ում ընդունել է ԵԱՀԿ ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԺՀՄԻԳ) ժողովրդավարացման դեպարտամենտի ղեկավար Կոնստանտին Վարձելաշվիլիին եւ ժողովրդավարական կառավարման գծով պա...
Զարուհի Բաթոյանն Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի երիտասարդ մասնագետների հետ կիսվել է իր աշխատանքային փորձով
Որ ոլորտում էլ աշխատեք, կարեւոր է, որ սիրով եւ նվիրվածությամբ կատարեք ձեր գործը. այս մասին ասել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Բաթոյանը նոյեմբերի 20-ին Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի (NDI) «Երիտասարդ  մասնագետների խորհրդարանական ծրագրի» մասնակիցների հետ հան...
Օրենսդրական նախաձեռնությունը միտված է Հայաստանի` որպես զբոսաշրջային երկրի մրցունակության բարձրացմանը
Իրավական դաշտի բարելավման անհրաժեշտությունն առաջացել է զբոսաշրջության բնագավառին բնորոշ դինամիկ զարգացման եւ նոր մարտահրավերների պայմաններում զբոսաշրջային գործունեության, ծառայություններին ներկայացվող պահանջների հստակեցման եւ վերահսկողության միջոցների սահմանման անհրաժեշտությունից: Այս մասին ասել է Հ...
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Վրաստանի խորհրդարանի եվրոպական ինտեգրման հարցերի հանձնաժողովի նախագահին
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը նոյեմբերի 20-ին ընդունել է ԵԱՀԿ ԽՎ աշնանային նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Հայաստանում գտնվող Վրաստանի խորհրդարանի եվրոպական ինտեգրման հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Մակա Բոճորիշվիլիին: Հանդիպմանը մասնակցել է ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարց...
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 24-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում կանցկացվեն խորհրդարանական լսումներ՝ ««Հայաքվե» քաղաքացիական նախաձեռնության առաջադրած օրակարգային հարցի մասին» խմբակցության ներկայացրած ԱԺ հայտարարության նախագծի վերաբերյալ: ...
Նոյեմբերի 21-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 21-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:...

On November 20, the Deputy Chair of the Standing Committee on European Integration Meri Galstyan received the Head of the Democratization Department of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) Konstantine Vardzelashvili and the Democratic Governance Officer Nina Chanturia...
20.11.2023
Zaruhi Batoyan shares her work experience with young specialists of National Democratic Institute
In what sphere you work, it is important that you do your job with love and devotion: the deputy of the NA Civil Contract Faction Zaruhi Batoyan said this during the meeting with the participants of the Young Professionals Parliamentary Program of the National Democratic Institute (NDI) on November ...
Legislative initiative is aimed at increasing competitiveness of Armenia as a tourist country
The necessity to improve the legal field arose from the need to specify the requirements for tourism activities and services and define control measures in the conditions of dynamic development and new challenges typical of the tourism field. The RA Minister of Economy Vahan Kerobyan said this at th...
Ruben Rubinyan receives Chairperson of Committee on European Integration of Georgian Parliament
On November 20, the Vice President of the National Assembly Ruben Rubinyan received the Chairperson of the Committee on European Integration of the Georgian Parliament Maka Botchorishvili, who was in Armenia to attend the Autumn Meeting of the OSCE PA.The Chair of the NA Standing Committee on Europe...
On November 21, at 11:00 extraordinary sitting of National Assembly
On November 21, at 11:00 extraordinary sitting will be convened by the RA NA President’s decision, Articles 100 of the RA Constitution and 41 of the Constitutional Law the Rules of Procedure, at the Government initiative by the initiator’s established agenda....