«Հայաստան» խմբակցության անդամները հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողների հետ
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը, խմբակցության պատգամավորներ Արթուր Խաչատրյանը, Աննա Գրիգորյանն ու Էլինար Վարդանյանը նոյեմբերի 6-ին հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Կիմո Կիլյունենի եւ Բորիանա Աբերգի հետ: Խմբակցության պատգամավորներն արժ...
Արուսյակ Ջուլհակյանը ելույթ է ունեցել Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ Եվրոպայի տարածաշրջանի 35-րդ նստաշրջանում
Աթենքում ընթացող Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի Եվրոպայի տարածաշրջանի 35-րդ նստաշրջանում նոյեմբերի 6-ին  ելույթ է ունեցել կառույցում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արուսյակ Ջուլհակյանը: Պատգամավորը նշել է. «Հարգելի՛ գործընկերներ, Պատերազմը ժողովրդավարության ամենավատ թշնամին է: Եվ մեր օրերո...
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամները հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողների հետ
ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը եւ խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը նոյեմբերի 6-ին հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Կիմո Կիլյունենի եւ Բորիանա Աբերգի հետ: Պատգամավորները համազեկուցողների ուշադրությունն են հրավիրել Ադրբեջ...
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության բյուջետային հայտը նախորդ տարվա համեմատ աճել է. Նարեկ Մկրտչյան
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության բյուջեն 2024 թվականի նախագծով կազմում է 755 մլրդ 290 մլն դրամ, ինչը նախորդ տարվա հաստատված բյուջեի նկատմամբ ավելի է 101 մլրդ դրամով: Այս նախարարության ոլորտում իրականացնում ենք ծախսերի ամենամեծ բաժինը: Նոյեմբերի 6-ին տեղի ունեցած ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալակ...
Եվրոպական պետությունները չեն կարող անտեսել հակամարտությունը, որը վաղ թե ուշ կազդի ժողովրդավարական եւ մշակութային արժեքների պահպանման վրա. Սոնա Ղազարյան
Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ, ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը նոյեմբերի 6-ին ելույթ է ունեցել Աթենքում մեկնարկած Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ Եվրոպայի տարածաշրջանի համաժողովում:   «Հարգելի' գործընկերներ, Այսօր մենք քննարկում ենք Եվրոպայի ս...
Առաջիկայում ՀՀ-ում կներդրվի կենսաչափական տվյալներ պարունակող փաստաթղթերի տրամադրման նոր համակարգ
Ըստ ՀՀ ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի եւ քաղաքացիության ծառայության պետ Արմեն Ղազարյանի` 2017 թվականի հունվարի 1-ին ավարտվել է Հայաստանի Հանրապետությանը կենսաչափական անձնագրերի եւ նույնականացման քարտերի համակարգը սպասարկող եւ բլանկներ մատակարարող Լեհական PWPW ընկերության հետ կնքված պայմանագ...
2018 թ. համեմատությամբ 2024 թ. առողջապահության ոլորտին հատկացվելիք գումարը կրկնապատկվել է
Առողջապահության ոլորտին գալիք տարվա համար նախատեսված է հատկացնել 168 մլրդ 22 մլն դրամ, որը 21 մլրդով ավելի է 2023 թվականի հատկացումից: 11 մլրդ 871 մլն դրամը նախատեսված է ուղղել կապիտալ ծախսերին, 156 մլրդը՝ ընթացիկ ծախսերին: Առողջապահության նախարարությունն իրականացնելու է 12 ծրագիր եւ 49 միջոցառում: ...
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը: ...
Առաջարկվում են փոփոխություններ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքում եւ «Նյութական պահուստի մասին» օրենքում
Նախագծերի փաթեթով առաջարկվում է պատասխանատվություն նախատեսել այն   կազմակերպությունների համար, որոնք ներմուծվող եւ համապատասխան ցանկում ներառված ապրանքատեսակների ամբարման առումով պատասխանատվություն են կրում՝ ներմուծման ծավալներից ելնելով եւ ներկայացնում են համապատասխան հաշվետվութ...
Նախաձեռնությամբ ոստիկանությանը վերապահված գործառույթներ իրականացնող լիազոր մարմին կսահմանի ՆԳ նախարարությունը
Նախագծով առաջարկվում է օրենքի 20-րդ հոդվածի 2-րդ մասում «ոստիկանության» բառը փոխարինել «Ներքին գործերի նախարարության» բառերով, ինչը բխում է 2022 թվականի դեկտեմբերի 16-ին ընդունված` ««Պետական կառավարման համակարգի մարմինների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» թիվ ՀՕ-458-Ն ՀՀ օ...
Առողջապահության հարցերի ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում բյուջետային քննարկումների ուղիղ հեռարձակումը:...

On November 6, the Head of the RA NA Armenia Faction SeyranOhanyan and the deputies of the Faction Artur Kh...
Arusyak Julhakyan gives a speech at 35th European Region Plenary Session of the La Francophonie PA
On November 6, the member of the RA NA Delegation to the Parliamentary Assembly of La Francophonie Arusyak Julhakyan gave a speech at 35th European Region Plenary Session of the La Francophonie PA going on in Athens. The MP noted:“Dear colleagues,The war is the worst enemy of democracy. And in our d...
Members of With Honor Faction Meet with Co-Rapporteurs of PACE Monitoring Committee on Armenia
On November 6, the Head of the RA NA With Honor Faction Hayk Mamijanyan and the deputy of the Faction Taguhi Tovmasyan met with the co-rapporteurs of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Monitoring Committee on Armenia Kimmo Kiljunen and Boriana Åberg. The deputies drew the co-...
Narek Mkrtchyan: Budget bid of Ministry of Labor and Social Affairs has increased compared to last year
According to the 2024 draft, the budget of the Ministry of Labor and Social Affairs is 755 billion 290 million drams, which is 101 billion drams more than the budget approved last year. We carry out the largest share of expenses in the field of this Ministry. The RA Minister of Finance Vahe Hovhanni...
Sona Ghazaryan: The European states cannot ignore the conflict which sooner or later will have an impact on preservation of democratic and cultural values
On November 6, the member of the RA NA Delegation to La Francophonie PA, the deputy of the RA NA Civil Contract Faction Sona Ghazaryan gave a speech in the European Regional Conference of La Francophonie PA started in Athens. “Dear colleagues, Today, we are discussing the war burst in the heart of E...
A new system of issuing documents containing biometric data to be introduced in RA in near future
According to the Head of the Migration and Citizenship Service of the RA Ministry of Internal Affairs Armen Ghazaryan, on January 1, 2017, the contract signed with the Polish Security Printing Works/ Polska Wytwornia Papierow Wartosciowych (PWPW) company, which serves the RA biometric passport and i...
Money to be allocated to healthcare sector in 2024 doubled compared to 2018
It is planned to allocate 168 billion 22 million drams to the healthcare sector for the coming year, which is 21 billion more than the allocation for 2023. 11 billion 871 million drams are planned to be allocated to the capital expenditures, 156 billion to the current expenses. The Ministry of Healt...
It is proposed by the draft law to design responsibility for the organizations, which with regards to storage of goods importing and included in the appropriate list bear responsibility, stemming from the import volumes and present relevant reports, by which it is proposed to envisage relevant admin...
Ministry of Internal Affairs to set an authorized body implementing functions reserved to police by initiative
The draft proposes in the Article 20.2 to replace the word ‘of the police’ into ‘Ministry of Internal Affairs’ words, which stems from the use of the Article 3.21 of the RA law No HO-458-N on making Amendment and Addendum to the law on State Administration System Bodies, adopted on December 16, 2022...