«Հայաստան» խմբակցության անդամները հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողների հետ
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը, խմբակցության պատգամավորներ Արթուր Խաչատրյանը, Աննա Գրիգորյանն ու Էլինար Վարդանյանը նոյեմբերի 6-ին հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Կիմո Կիլյունենի եւ Բորիանա Աբերգի հետ: Խմբակցության պատգամավորներն արժ...
Արուսյակ Ջուլհակյանը ելույթ է ունեցել Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ Եվրոպայի տարածաշրջանի 35-րդ նստաշրջանում
Աթենքում ընթացող Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի Եվրոպայի տարածաշրջանի 35-րդ նստաշրջանում նոյեմբերի 6-ին  ելույթ է ունեցել կառույցում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արուսյակ Ջուլհակյանը: Պատգամավորը նշել է. «Հարգելի՛ գործընկերներ, Պատերազմը ժողովրդավարության ամենավատ թշնամին է: Եվ մեր օրերո...
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամները հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողների հետ
ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը եւ խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը նոյեմբերի 6-ին հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Կիմո Կիլյունենի եւ Բորիանա Աբերգի հետ: Պատգամավորները համազեկուցողների ուշադրությունն են հրավիրել Ադրբեջ...
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության բյուջետային հայտը նախորդ տարվա համեմատ աճել է. Նարեկ Մկրտչյան
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության բյուջեն 2024 թվականի նախագծով կազմում է 755 մլրդ 290 մլն դրամ, ինչը նախորդ տարվա հաստատված բյուջեի նկատմամբ ավելի է 101 մլրդ դրամով: Այս նախարարության ոլորտում իրականացնում ենք ծախսերի ամենամեծ բաժինը: Նոյեմբերի 6-ին տեղի ունեցած ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալակ...
Եվրոպական պետությունները չեն կարող անտեսել հակամարտությունը, որը վաղ թե ուշ կազդի ժողովրդավարական եւ մշակութային արժեքների պահպանման վրա. Սոնա Ղազարյան
Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ, ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը նոյեմբերի 6-ին ելույթ է ունեցել Աթենքում մեկնարկած Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ Եվրոպայի տարածաշրջանի համաժողովում:   «Հարգելի' գործընկերներ, Այսօր մենք քննարկում ենք Եվրոպայի ս...
Առաջիկայում ՀՀ-ում կներդրվի կենսաչափական տվյալներ պարունակող փաստաթղթերի տրամադրման նոր համակարգ
Ըստ ՀՀ ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի եւ քաղաքացիության ծառայության պետ Արմեն Ղազարյանի` 2017 թվականի հունվարի 1-ին ավարտվել է Հայաստանի Հանրապետությանը կենսաչափական անձնագրերի եւ նույնականացման քարտերի համակարգը սպասարկող եւ բլանկներ մատակարարող Լեհական PWPW ընկերության հետ կնքված պայմանագ...
2018 թ. համեմատությամբ 2024 թ. առողջապահության ոլորտին հատկացվելիք գումարը կրկնապատկվել է
Առողջապահության ոլորտին գալիք տարվա համար նախատեսված է հատկացնել 168 մլրդ 22 մլն դրամ, որը 21 մլրդով ավելի է 2023 թվականի հատկացումից: 11 մլրդ 871 մլն դրամը նախատեսված է ուղղել կապիտալ ծախսերին, 156 մլրդը՝ ընթացիկ ծախսերին: Առողջապահության նախարարությունն իրականացնելու է 12 ծրագիր եւ 49 միջոցառում: ...
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը: ...
Առաջարկվում են փոփոխություններ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքում եւ «Նյութական պահուստի մասին» օրենքում
Նախագծերի փաթեթով առաջարկվում է պատասխանատվություն նախատեսել այն   կազմակերպությունների համար, որոնք ներմուծվող եւ համապատասխան ցանկում ներառված ապրանքատեսակների ամբարման առումով պատասխանատվություն են կրում՝ ներմուծման ծավալներից ելնելով եւ ներկայացնում են համապատասխան հաշվետվութ...
Նախաձեռնությամբ ոստիկանությանը վերապահված գործառույթներ իրականացնող լիազոր մարմին կսահմանի ՆԳ նախարարությունը
Նախագծով առաջարկվում է օրենքի 20-րդ հոդվածի 2-րդ մասում «ոստիկանության» բառը փոխարինել «Ներքին գործերի նախարարության» բառերով, ինչը բխում է 2022 թվականի դեկտեմբերի 16-ին ընդունված` ««Պետական կառավարման համակարգի մարմինների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» թիվ ՀՕ-458-Ն ՀՀ օ...
Առողջապահության հարցերի ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում բյուջետային քննարկումների ուղիղ հեռարձակումը:...

Члены фракции “Армения” встретились с содокладчиками Мониторинговой комиссии ПАСЕ по вопросам Армении 6 ноября руководитель фракции "Армения" С.Оганян, депутаты фракции А.Хачатрян, А.Григорян и Э.Варданян встретились с содокладчиками Мониторинговой комиссии ПАСЕ по вопросам Армении Кимо Кильюненом и Борианой Аберг.Депутаты фракции высоко оценили проармянскую деятельность содокладчиков ПАСЕ, подчеркн...
Выступление А.Джулакян на 35-й Европейской сессии ПАФ 6 ноября на 35-й Европейской сессии Парламентской Ассамблеи Франкофонии (ПАФ) в Афинах выступила член делегации НС РА в структуре А.Джулакян:"Уважаемые коллеги,война – злейший враг демократии. И в наши дни демократия переживает серьезнейшие испытания из-за глобальных потрясений, развязанных войн в р...
Члены фракции “Честь имею” встретились с содокладчиками Мониторинговой комиссии ПАСЕ по вопросам Армении 6 ноября руководитель фракции “Честь имею” А.Мамиджанян и депутат фракции Т.Товмасян встретились с содокладчиками Мониторинговой комиссии ПАСЕ по вопросам Армении Кимо Кильюненом и Борианой Аберг.Депутаты обратили внимание содокладчиков на геноцидальные действия азербайджанских властей против наших ...
Н.Мкртчян: “Бюджетная заявка Министерства труда и социальных вопросов возросла по сравнению с прошлым годом” “Согласно проекту 2024 г. бюджет Министерства труда и социальных вопросов составляет 755 млрд 290 млн драмов, что на 101 млрд драмов больше утвержденного бюджета предыдущего года. Мы реализуем самую большую долю расходов данного ведомства”, - отметил министр финансов РА В.Ованнисян на совместном зас...
С.Казарян: “Европейские государства не могут игнорировать конфликт, который рано или поздно отразится на сохранении демократических и культурных ценностей” 6 ноября на стартовавшей в Афинах Европейской конференции ПА Франкофонии (ПАФ) выступила с речью член делегации НС РА в ПАФ, депутат фракции "Гражданский договор" С.Казарян: "Уважаемые коллеги,сегодня мы обсуждаем войну, бушующую в самом сердце Европы и имеющую тяжелые гуманитарные послед...
В РА будет внедрена новая система выдачи документов с биометрическими данными По словам начальника Службы миграции и гражданства МВД А.Казаряна, 1 января 2017 г. истек срок договора с польской компанией PWPW, которая обслуживала систему биометрических паспортов и идентификационных карт РА, в связи с чем в Армении были проведены биометрические работы по объявлению тендера на з...
В 2024 г. ассигнования на здравоохранение удваиваются по сравнению с 2018 г. На предстоящий год сфере здравоохранения намечается выделить 168 млрд 22 млн драмов, что на 21 млрд больше выделенных на 2023 г. Министерство здравоохранения реализует 12 программ и 49 мероприятий. Среди ассигнований запланировано также выделение средств на комплексное медицинское страхование, котор...
Предлагаются поправки в Кодекс об административных правонарушениях и в закон “О материальном резерве” Пакетом проектов предлагается предусмотреть ответственность организаций в случае непредставления в уполномоченный орган материального резерва отчетов установленной правительством формы по продукции, включенной в список резерва стратегических запасов.6 ноября Постоянная комиссия НС по обороне и...
Инициативой в МВД создается уполномоченный орган с функциями полиции Проектом предлагается в ст.20.2 закона заменить слово "полиция" словами "Министерство внутренних дел", что исходит из принятых 16 декабря 2022 г. изменений и дополнений в закон "Об органах системы государственного управления" от применения ст.3.21 закона РА, согласно которому осуществление функций П... |