2024 թ. պետական բյուջեն բոլոր ժամանակների ամենամեծ պետական բյուջեն է. Գեւորգ Պապոյան
ՀՀ 2024 թվականի պետական բյուջեի նախնական տարբերակով եկամուտները կկազմեն 2 տրիլիոն 676 միլիարդ դրամ, որից հարկային եկամուտների եւ պետական տուրքերի գծով մուտքերը կկազմեն 2 տրիլիոն 566 միլիարդ դրամ: ՀՀ 2024 թվականի պետական բյուջեի ծախսերը կկազմեն 3 տրիլիոն 17 միլիարդ դրամ, որից ընթացիկ ծախսերը կկազմեն ...
Հանրային պաշտպաններն արտաժամյա աշխատանքի համար կստանան հավելավճար. հանձնաժողովում նախաձեռնությունը ստացել է դրական եզրակացություն
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 8-ին գումարել է նիստ: Այն վարել է հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ռուստամ Բաքոյանը: Պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել են Կառավարության հեղինակած ««Փաստաբանության մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատ...

Gevorg Papoyan: State budget of 2024 is biggest state budget of all time
According to the preliminary version of the RA 2024 state budget, the revenues will amount to 2 trillion 676 billion drams, out of which the tax revenues and state duties will amount to 2 trillion 566 billion drams. The RA 2024 state budget expenditures will amount to 3 trillion 17 billion drams, ou...
08.11.2023
Initiative endorsed at the Committee: The Public defenders to receive surcharge for overtime work
On November 8, the Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs convened a sitting, The Deputy Chair of the Committee Rustam Bakoyan moderated it.The deputies in the second reading debated the bill on Making Amendment and Addenda to the law on Advocacy authored by the Governme...