2024 թ. պետական բյուջեն բոլոր ժամանակների ամենամեծ պետական բյուջեն է. Գեւորգ Պապոյան
ՀՀ 2024 թվականի պետական բյուջեի նախնական տարբերակով եկամուտները կկազմեն 2 տրիլիոն 676 միլիարդ դրամ, որից հարկային եկամուտների եւ պետական տուրքերի գծով մուտքերը կկազմեն 2 տրիլիոն 566 միլիարդ դրամ: ՀՀ 2024 թվականի պետական բյուջեի ծախսերը կկազմեն 3 տրիլիոն 17 միլիարդ դրամ, որից ընթացիկ ծախսերը կկազմեն ...
Հանրային պաշտպաններն արտաժամյա աշխատանքի համար կստանան հավելավճար. հանձնաժողովում նախաձեռնությունը ստացել է դրական եզրակացություն
Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 8-ին գումարել է նիստ: Այն վարել է հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ռուստամ Բաքոյանը: Պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել են Կառավարության հեղինակած ««Փաստաբանության մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատ...

Г.Папоян: “Госбюджет 2024 г. – крупнейший госбюджет всех времен”
Согласно предварительному варианту госбюджета РА на 2024 г., доходы составят 2 трлн 676 млрд драмов, из которых налоговые поступления и госпошлины составят 2 трлн 566 млрд драмов. Расходы составят 3 трлн 17 млрд драмов, из них текущие расходы – около  2 трлн 322 млрд драмов, капитальные – 710 м...
Инициатива получила положительное заключение комиссии: общественным защитникам – надбавка за сверхурочную работу
8 ноября состоялось заседание Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам, которое вел заместитель председателя комиссии Р.Бакоян.Во втором чтении депутаты обсудили предложенный правительством проект о поправках в закон “Об адвокатуре".Заместитель министра юстиции РА ...