Հոկտեմբերի 8-ին աշխատանքները շարունակեց Միջխորհրդարանական միության 129-րդ վեհաժողովը, որին մասնակցում էր ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը՝ ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ: Վեհաժողովի շրջանակներում Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպում ունեցավ ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ: Հանդիպման ժամանակ, որն ...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 8-ին տեղի ունեցան «Ընդերքշահագործման ոլորտում տեղ գտած առկա հիմնախնդիրները» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որին մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ կառավարության, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, փորձագետներ: ԱԺ...

On October 8 the 129th Assembly of the Inter-Parliamentary Union (IPU) continued its work, where the RA NA delegation led by the RA NA President Hovik Abrahamyan took part.Within the framework of the Assembly Hovik Abrahamyan had a meeting with the President of the Islamic Republic of Iran (IRI) Maj...
On October 8 on the initiative of the NA Standing Committee on Economic Affairs parliamentary hearings on the theme “The Existing Problems in the Sphere of Underground Resources Operation” were held, where NA deputies, representatives of the RA Government, NGOs and experts were taking part.The Commi...