Հոկտեմբերի 18-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի չորրորդ  նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 21-24-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշո...
Հոկտեմբերի 18-ին նիստեր գումարեցին ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ քննարկեց պատգամավորներ Ստեփան Դեմիրճյանի, Լեւոն Զուրաբյանի, Լյուդմիլա Սարգսյանի, Արամ Մանուկյանի, Գագիկ Ջհանգիրյանի հեղինակած «Արտակարգ դրության իրավակա...
Աշխատանքային այց ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարություն
Հոկտեմբերի 18-ին Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը հերթական աշխատանքային այցը կատարեց: Այս անգամ հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, հանձնաժողովի անդամներ Արթուր Ստեփանյանը, Խաչատուր Քոքոբելյանը եւ Իշխան Խաչատրյանը եղան ՀՀ արտակարգ իրավի...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրային
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց  Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրային: Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագահը կարեւորեց Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությունը եւ Հայաստանի մասնակցությունը Գործընկերություն հանուն խաղաղու...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄՆԵՐԸ` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի փորձաքննության վարչության իրավախորհրդատվական բաժնի վարիչ (ծածկագիր` 1-2.2-7) Նշված թափո...

18 октябра состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС О.Абраамян. Oбсуждались  проекты решений повесток дня четвертой сессии НС пятого созыва и четырехдневных  заседаний НС 21-24 октября. В проект повестки дня четвертой сессии НС вошли 19 вопросов. В проект повест...
18 октября состоялись заседания постоянных комиссий НС - по государственно-правовым вопросам, по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта, по защите прав человека и общественным вопросам, по вопросам сельского хозяйства и охраны природы, по внешним сношениям  - соответственно по...
Рабочий визит в Министерство по чрезвычайным ситуациям РА
18 октября состоялся очередной рабочий визит Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам – на этот раз в Центр управления кризисными ситуациями Министерства по чрезвычайным ситуациям РА. В составе профильной комиссии – ее председатель  К.Нагапетян, члены коми...
Председатель НС О.Абраамян принял спецпредставителя Генерального секретаря НАТО на Кавказе и в Центральной Азии Дж.Аппатурая
18 октября Председатель НС О.Абраамян принял специального представителя Генерального секретаря НАТО на Кавказе и в Центральной Азии Джеймса Аппатурая.Приветствуя гостя, спикер НС подчеркнул важность сотрудничества Армения – НАТО и участия Армении в программе “Партнерство во имя мира”. Обратившись к ...