Հոկտեմբերի 18-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի չորրորդ  նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 21-24-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշո...
Հոկտեմբերի 18-ին նիստեր գումարեցին ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ քննարկեց պատգամավորներ Ստեփան Դեմիրճյանի, Լեւոն Զուրաբյանի, Լյուդմիլա Սարգսյանի, Արամ Մանուկյանի, Գագիկ Ջհանգիրյանի հեղինակած «Արտակարգ դրության իրավակա...
Աշխատանքային այց ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարություն
Հոկտեմբերի 18-ին Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը հերթական աշխատանքային այցը կատարեց: Այս անգամ հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, հանձնաժողովի անդամներ Արթուր Ստեփանյանը, Խաչատուր Քոքոբելյանը եւ Իշխան Խաչատրյանը եղան ՀՀ արտակարգ իրավի...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրային
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց  Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրային: Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագահը կարեւորեց Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությունը եւ Հայաստանի մասնակցությունը Գործընկերություն հանուն խաղաղու...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄՆԵՐԸ` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի փորձաքննության վարչության իրավախորհրդատվական բաժնի վարիչ (ծածկագիր` 1-2.2-7) Նշված թափո...

On October 18 the NA working consultation presided over by the President of the National Assembly Hovik Abrahamyan was held. The draft decisions on the agenda of the fourth session of the National Assembly of the fifth convocation and the October 21-24 NA four-day sittings were debated. 19 item...
On October 18 the NA Standing Committees convened sittings.The NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Davit Harutyunyan debated the draft law “On Amending the RA Law on Legal Regime of Emergency Situation.”The RA Minister of Justice Hrayr Tovmasyan presented the negative opini...
Working Visit to the RA Ministry of Emergency Situations
On October 18 the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs had its working visit. This time the Committee Chairman Koryun Nahapetyan, members of the Committee Artur Stepanyan, Khachatur Kokobelyan and Ishkhan Khachatryan had been in the Crisis Management Centre of the...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the NATO Secretary General’s Special Representative for Caucasus and Central Asia James Appathurai
On October 18 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the NATO Secretary General’s Special Representative for Caucasus and Central Asia James Appathurai.Welcoming the guest the NA President highlighted the Armenia-NATO cooperation and Armenia’s participation in the program of Partnership for P...