Հոկտեմբերի 24-ին խորհրդարանը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ողջունեց նիստին ներկա Երեւանի Համբարձում Գալստյանի անվան համար 83 ավագ դպրոցի ուսուցիչներին եւ աշակերտներին: Պատգամավորները շարունակեցին իրենց տեսակետները հայտնել կառավարության ներկայացրած «Պետական պաշտոն...
Հոկտեմբերի 24-ին «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողովը հյուրընկալել էր Հ. Գալստյանի անվան համար 83 ավագ դպրոցի աշակերտներին: Ողջունելով երեխաներին խորհրդարանում՝ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը ներ...
Հոկտեմբերի 24-ին Լատվիայի Հանրապետության խորհրդարանի փոխնախագահներ Անդրեյ Կլեմենտեւը, Ինեսե Լիբինա-Էգներեն եւ պատգամավոր Դանա Ռեյզնիեցե-Օզոլան Ազգային ժողովի փոխնախագահ, Հայաստան-Լատվիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ ծաղկեպսակ ու ծ...

On October 24 the parliament continued the work of the four-day sittings. The NA Speaker Hovik Abrahamyan welcomed the teachers and pupils of Yerevan Hambartsum Galstyan Senior School N 83, who were attending the sitting.The deputies Aram Manukyan, Davit Harutyunyan, Mikayel Melkumyan, Stepan Margar...
On October 24 within the framework of Open Lesson the National Assembly hosted the pupils of H. Galstyan N 83 Senior School. Welcoming the children in the parliament the Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan presented the structure and th...
Parliamentary Delegation of the Republic of Latvia Visits Tsitsernakaberd Memorial Complex
On December 24 the Deputy Speakers of the Parliament of the Republic of Latvia Andrejs Klementjevs, Inese Libina-Egnere and the MP Dana Reizniece-Ozola accompanied by the Deputy Speaker of the National Assembly, Head of Armenia-Latvia Friendship Group Eduard Sharmazanov visited Tsitsernakaberd ...