ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պարգեւատրեց ուսուցիչների
Հոկտեմբերի 5-ին Երեւանն ու մարզերը ներկայացնող մանկավարժներ հյուրընկալվել էին խորհրդարանում: Ուսուցչի տոնի առթիվ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կարգադրությամբ  կրթության բնագավառում ներդրած մեծ ավանդի համար  հանրապետության տարբեր դպրոցների  53  ուսուցիչներ պարգեւա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ, Միջխորհրդարանական Միությունում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը  հոկտեմբերի 7-9-ը Ժնեւում կմասնակցի Միջխորհրդարանական Միության 129-րդ վեհաժողովին: Այցի ընթացքում նախատեսվում են երկկողմ հանդիպումներ մի շարք  երկրների խորհրդարանների նախագա...

Председатель НС О.Абраамян наградил учителей
5 октября учителя, представляющие Ереван и области страны, гостили в парламенте. В связи с праздником учителей по распоряжению Председателя НС О.Абраамяна за большой вклад в сферу образования 53 учителя различных школ республики были награждены. Спикер НС в торжественной обстановке лично вручил им п...
Делегация, возглавляемая Председателем НС РА, руководителем делегации НС в Межпарламентском Союзе (МПС) О.Абраамяном,  7-9 октября примет участие в Женеве в 129-й Ассамблее МПС.  В ходе визита намечаются двусторонние встречи с председателями парламентов ряда стран. В составе делегации депу...