Հոկտեմբերի 16-ին ԱԺ տնտեսական հարցերի եւ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովները նիստեր գումարեցին:ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ քննարկեց ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի 2014 թվական...
Աշխատանքային այց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, հանձնաժողովի անդամներ Արթուր Ստեփանյանը, Խաչատուր Քոքոբելյանը, Առաքել Մովսիսյանը, Թեւան Պողոսյանը եւ Իշխան Խաչատրյանը հոկտեմբերի 16-ին աշխատանքային այցով եղան ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում:Ա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Հայ մամուլի օրվա առթիվ
«ԶԼՄ-ների հարգելի ներկայացուցիչներ, ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Հայ մամուլի օրվա առթիվ: Իր գոյության բոլոր ժամանակներում մամուլը եղել է հասարակական տրամադրությունների առաջին ցուցիչը: Այսօր հասարակությունն ավելի զգայուն է ու ակտիվ, ավելի արագ ու անմիջական է արձագանքում իրադարձություններին ու երեւույ...

16 октября состоялись  заседания постоянных комиссий НС - по экономическим вопросам и по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта - соответственно под председательством В.Айвазяна и А.Давтяна, на которых обсуждались программы деятельности на 2014 г. Комиссии по регулированию общ...
16.10.2013
Рабочий визит в образовательный комплекс Полиции РА
16 октября председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян, члены комиссии А.Степанян, Х.Кокобелян, А.Мовсисян, Т.Погосян и И.Хачатрян  побывали с рабочим визитом в образовательном комплексе Полиции РА.Депутаты НС возложили венок к пьедес...
Поздравительное послание Председателя НС О.Абраамяна к Дню армянской печати
“Уважаемые представители СМИ!Сердечно поздравляю вас с Днем армянской печати!За все годы существования печать являлась первым индикатором общественных настроений. Сегодня общество чувствительнее и активнее, быстрее и живее реагирует на события и явления. И в этом довольно велика также роль СМИ. Как ...