ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԵԺԿ նախագահ Վիլֆրիդ Մարտենսի մահվան կապակցությամբ
«Խորը ցավով տեղեկացանք հայտնի քաղաքական գործիչ, Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Վիլֆրիդ Մարտենսի մահվան մասին: Իր սկզբունքայնությամբ, հետեւողականությամբ եւ անմնացորդ նվիրումով նա անջնջելի հետք է թողել Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության գաղափարների եւ սկզբունքների ամրդապնդման, կուսակցութ...
Հոկտեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ռիգայի քաղաքային խորհրդի նախագահ Նիլ Ուշակովի գլխավորած պատվիրակությանը: ԱԺ նախագահը գոհունակությամբ փաստեց, որ հայ-լատվիական հարաբերությունները վերջին շրջանում դինամիկ զարգանում են, ինչին մեծապես նպաստում են բարձրաստիճան փոխադարձ այցելությու...

RA NA President Hovik Abrahamyan Sends a Telegram of Condolence on the Death of the EPP President Wilfried Martens
“I learnt with deep pain about the death of the political figure, President of the European People’s Party Wilfried Martens.With the adherenece to his own principles, consistency and entire devotion he has left an unforgettable trace in the reinforcement of ideas and principles of the European ...
On October 11 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the delegation led by the Chairman of the Riga City Council Nil Ushakov. The NA President has documented with satisfaction that during the recent period the Armenian-Latvian relations dynamically develop, and high-ranking mutual visits, bil...