ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԵԺԿ նախագահ Վիլֆրիդ Մարտենսի մահվան կապակցությամբ
«Խորը ցավով տեղեկացանք հայտնի քաղաքական գործիչ, Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Վիլֆրիդ Մարտենսի մահվան մասին: Իր սկզբունքայնությամբ, հետեւողականությամբ եւ անմնացորդ նվիրումով նա անջնջելի հետք է թողել Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության գաղափարների եւ սկզբունքների ամրդապնդման, կուսակցութ...
Հոկտեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ռիգայի քաղաքային խորհրդի նախագահ Նիլ Ուշակովի գլխավորած պատվիրակությանը: ԱԺ նախագահը գոհունակությամբ փաստեց, որ հայ-լատվիական հարաբերությունները վերջին շրջանում դինամիկ զարգանում են, ինչին մեծապես նպաստում են բարձրաստիճան փոխադարձ այցելությու...

Телеграмма соболезнования Председателя НС О.Абраамяна в связи с кончиной председателя ЕНП Вилфрида Мартенса
“С глубоко болью узнали о смерти известного политического деятеля, председателя Европейской народной партии Вилфрида Мартенса.Своей принципиальностью, последовательностью и беспредельной преданностью он оставил неизгладимый след в деле упрочения идей и принципов ЕНП, становления партии. Своим богаты...
11 октября Председатель НС О.Абраамян принял делегацию, возглавляемую председателем городского совета Риги Н.Ушаковым.Спикер НС с удовлетворением отметил динамичное развитие в последнее время армяно-латвийских отношений, чему в значительной мере способствуют взаимные высокие визиты, двусторонние вст...