ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի տարեմուտի շնորհավորական ուղերձը
Տարեմուտին սովորաբար հանրագումարի է բերվում ամբողջ տարվա ընթացքում արվածն ու չարվածը, ծրագրվում են անելիքները: Վստահաբար` անցնող տարին փորձությունների ու ձեռքբերումների տարի էր:
Հետահայացով գնահատական տալով 2008-ին` պետք է նշենք, որ 2007-2008-ի համապետական ընտրություններից հետո Հայաստանի համար սկսվում է հետընտրական բարեփոխումների ժամանակ, որի ավարտին կարող ենք արձանագրել, որ մեր երկիրը եւս մի քայլ արեց ժողովրդավարության հաստատման ու սոցիալ-տնտեսական վիճակի բարելավման ճանապարհին:
Իբրեւ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ` ուզում եմ Հայաստանում ու Հայաստանից դուրս բնակվող մեր բոլոր հայրենակիցներին մաղթել համերաշխություն, հանդուրժողականություն ու հաջողություններ: Մենք ապրում ենք դժվարին, բայց հետաքրքիր ժամանակներում եւ բոլոր նախադրյալներն ունենք մեր սերունդներին ժառանգելու ավելի բարեկեցիկ, ավելի կայուն ու զարգացած տնտեսությամբ երկիր:
Շնորհավորում եմ ձեր ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը, մաղթում եմ խաղաղություն, առողջություն, երջանկություն»:
Դեկտեմբերի 29-ին ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամներ, ԱԺ Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ավետ Ադոնցը եւ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեցին Տարածաշրջանի երիտասարդական կազմա...

Новогоднее поздравление Председателя НС РА О.Абраамяна
Председатель НС РА О.Абраамян в канун Нового года направил  поздравительное послание, в котором говорится:
“ДОРОГИЕ СООТЕЧЕСТВЕННИКИ!
В канун Нового года обычно подводятся итоги свершенного и несвершенного за целый год, намечаются новые дела. Уходящий год точно был годом испытаний и достижений.
Оглядываясь на 2008 год, должны отметить, что после общегосударственных выборов  2007-2008-х для Армении начинается период поствыборных реформ, в завершение которых можем констатировать, что наша страна сделала еще один шаг к становлению     демократии  и  улучшению социально-экономического положения.
Как Председатель Национального Собрания Республики Армения хочу пожелать проживающим в Армении и за пределами Армении всем нашим соотечественникам согласия, терпимости и успехов. Мы живем в трудные, но интересные времена и имеем все предпосылки передать нашим поколениям более благополучную, более стабильную и экономически развитую страну.
Поздравляю ваш Новый год и Святое Рождество, желаю мира, здоровья, счастья!”
29 декабря члены фракции “Процветающая Армения” - председатель Постоянной комиссии НС по вопросам евроинтеграции А.Адонц и зампредседателя Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Н.Зограбян  встретились с участниками первой Региональной встречи лидеров...