ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի տարեմուտի շնորհավորական ուղերձը
Տարեմուտին սովորաբար հանրագումարի է բերվում ամբողջ տարվա ընթացքում արվածն ու չարվածը, ծրագրվում են անելիքները: Վստահաբար` անցնող տարին փորձությունների ու ձեռքբերումների տարի էր:
Հետահայացով գնահատական տալով 2008-ին` պետք է նշենք, որ 2007-2008-ի համապետական ընտրություններից հետո Հայաստանի համար սկսվում է հետընտրական բարեփոխումների ժամանակ, որի ավարտին կարող ենք արձանագրել, որ մեր երկիրը եւս մի քայլ արեց ժողովրդավարության հաստատման ու սոցիալ-տնտեսական վիճակի բարելավման ճանապարհին:
Իբրեւ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ` ուզում եմ Հայաստանում ու Հայաստանից դուրս բնակվող մեր բոլոր հայրենակիցներին մաղթել համերաշխություն, հանդուրժողականություն ու հաջողություններ: Մենք ապրում ենք դժվարին, բայց հետաքրքիր ժամանակներում եւ բոլոր նախադրյալներն ունենք մեր սերունդներին ժառանգելու ավելի բարեկեցիկ, ավելի կայուն ու զարգացած տնտեսությամբ երկիր:
Շնորհավորում եմ ձեր ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը, մաղթում եմ խաղաղություն, առողջություն, երջանկություն»:
Դեկտեմբերի 29-ին ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամներ, ԱԺ Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ավետ Ադոնցը եւ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեցին Տարածաշրջանի երիտասարդական կազմա...

New Year Congratulatory Message of the Speaker of the RA National Assembly Hovik Abrahamyan
The Speaker of the RA National Assembly Mr Hovik Abrahamyan sent a New Year congratulatory message, where it said:
“DEAR COMPATRIOTS
On the New Year Eve usually what was done and what was not done during the whole year is summed up, things to be done are programmed. The past year was the year of ordeals and achievements.
Looking back and assessing the year 2008 we should note that after the national elections of 2007-2008 post-election reforms period is started for Armenia, after the end of which we can record that our country took one more step on the way of the establishment of democracy and improvement of the social-economic situation.
As Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia I would like to wish all our compatriots living in Armenia and outside Armenia solidarity, tolerance and success. We live in hard, but interesting times and we have all preconditions to inherit our generations a country of more prosperous, more stable and developed economy.
I congratulate you on New Year and Christmas and wish you peace, health, happiness.”
On December 29 members of Prosperous Armenia faction, Chairman of the NA Standing Committee on European Integration Mr Avet Adonts and Deputy Chairperson of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport met the participants of the first meeting of the heads of the Re...