Դեկտեմբերի 29-ին ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամներ, ԱԺ Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ավետ Ադոնցը եւ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեցին Տարածաշրջանի երիտասարդական կազմակերպությունների առաջնորդների առաջին հանդիպման  մասնակից  Հայաստանի, Վրաստանի, Ռուսաստանի եւ Մոլդովայի երիտասարդական կազմակերպությունների առաջնորդների հետ:
Պարոն Ադոնցը եւ տիկին Զոհրաբյանը կարեւորեցին նման ձեւաչափով  հարաբերությունների զարգացումը եւ հանդիպումները, որոնք կխթանեն տարածաշրջանային փոխգործակցությունը:
Հանդիպմանը քննարկվեցին տարածաշրջանային անվտանգությանը եւ խաղաղությանը, Հայաստանի եվրաինտեգրմանը, հայ-թուրքական հարբերություններին, ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորմանը, հայոց ցեղասպանության ճանաչմանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի տարեմուտի շնորհավորական ուղերձը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը տարեմուտի շնորհավորական ուղերձ է հղել, որտեղ ասվում է. «ՍԻՐԵԼԻ ՀԱՅՐԵՆԱԿԻՑՆԵՐ Տարեմուտին սովորաբար հանրագումարի է բերվում ամբողջ տարվա ընթացքում արվածն ու չարվածը, ծրագրվում են անելիքները: Վստահաբար` անցնող տարին փորձությունների ու ձեռքբերումների տարի ...

On December 29 members of Prosperous Armenia faction, Chairman of the NA Standing Committee on European Integration Mr Avet Adonts and Deputy Chairperson of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport met the participants of the first meeting of the heads of the Regional youth organizations from Armenia, Georgia and Moldova.
Mr Adonts and Ms Zohrabyan highlighted the development of the relations with such format and the meetings, which will boost the regional cooperation.
At the meeting issues regarding the regional security and peace, Armenia’s Euro integration, the Armenian-Turkish relations, the settlement of the Karabakh problem and the recognition of the Armenian Genocide were discussed.
New Year Congratulatory Message of the Speaker of the RA National Assembly Hovik Abrahamyan
The Speaker of the RA National Assembly Mr Hovik Abrahamyan sent a New Year congratulatory message, where it said:“DEAR COMPATRIOTSOn the New Year Eve usually what was done and what was not done during the whole year is summed up, things to be done are programmed. The past year was the year of ordea...