Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական Ներկայացուցիչների Համաչինական Ժողովի Մշտական Կոմիտեի նախագահ Ու Բանգոյի հրավերով դեկտեմբերի 14-ին պաշտոնական այցով Պեկին է մեկնելու ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են Գագիկ Մինասյանը (ՀՀԿ), Սամվել Նիկոյանը(ՀՀԿ),...
Դեկտեմբերի 12-ին 2008 թ.  մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի փակ նիստից հետո ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը եւ անդամները լրագրողներին մանրամասներ ներկայացրին նիստի աշխատանքներից: Նրանք ...
Դեկտեմբերի 12 -ին տեղի ունեցավ 2008 թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի հերթական նիստը` հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանի նախագահությամբ:  Նիստին առաջին անգամ մասնակցում էին «Նոր ժամանակներ» կուսակց...
Դեկտեմբերի 12-ին ՀՀ  ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը, փոխնախագահ Նաիրա  Զոհրաբյանը եւ Կարեն Ավագյանը հանդիպեցին Երեւանի պետական համալսարանի մեխանիկական մաթեմատիկա ֆակուլտետի ուսանողներ Լեւոն Նուրբեկյանի, Դավի...

По приглашению Председателя Постоянного Комитета Всекитайского Собрания Народных Представителей  КНР  (ПК ВСНП) У Банго 14 декабря в Пекин отбывает  возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном делегация, в составе которой Г.Минасян (РПА), С.Никоян (РПА),  Г.Абрамян (РПА),...
12 декабря 2008 г., после  закрытого заседания  Временной комиссии (ВК) НС по расследованию происшедших в городе Ереване   1-2 марта 2008 г. событий и их причин, председатель комиссии С.Никоян и члены ВК выступили перед журналистами с подробностями работы заседания. Они представи...
12 декабря 2008 г. под председательством С.Никояна состоялось очередное заседание  Временной комиссии (ВК) НС по расследованию происшедших в городе Ереване   1-2 марта 2008 г. событий и их причин. В заседании впервые участвовали председатель партии “Новые времена” А.Карапетян и член п...
12 декабря председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Ашотян, зампредседателя Н.Зограбян и К.Авагян встретились со студентами механико-математического факультета ЕГУ Л.Нурбекяном, Д.Карагуляном, К.Керяном, Р.Бархударяном, В.Восканяном, А.Нурбекя...