ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Հովհաննես Չեքիջյանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հովհաննես Չեքիջյանին` ծննդյան 80-ամյակի առիթով.«ՀԱՐԳԱՐԺԱՆ ՄԱԵՍՏՐՈ Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ` ծննդյան 80-ամյակի առիթով: Անգնահատելի է Ձեր ներդրումը Հայաստանի Հանրապետության մշակութային կյանքում, տասնամյակներ շարունակ Ձեր գլխավորած ակադեմի...
Դեկտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Ֆրանսիայի Հանրապետության դեսպան Սերժ Սմեսովին:ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, կարեւորելով Ֆրանսիայի խորհրդարանի հետ համագործակցության զարգացումը, նշեց, որ պաշտոնական այցով Հայաստան է հրավիրել Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի...
Դեկտեմբերի 22-ին ԱԺ տնտեսական եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովները համատեղ քննարկեցին «Հաստատագրված վճարների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագիծը: ՀՀ մաքսային պետական կոմիտեի փոխնախագահ Ահարոն Չիլինգարյանը նշեց, որ հյուրանոցային տնտ...
Կերկարաձգվի՞ զինվորական ծառայությունից խուսափողների մասին օրենքի կիրառման ժամկետը
Դեկտեմբերի 22-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցան «Սահմանված կարգի խախտմամբ պարտադիր զինվորական ծառայություն չանցած քաղաքացիների մասին» ՀՀ օրենքի կիրարկումը եւ արդյունավետությունը» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որոնց մասնա...
2008 թ. դեկտեմբերի 23-ին` Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ստորագրել է որոշում, ըստ որի` ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` կառավարության նախաձեռնությամբ, 2008 թ. դեկտեմբերի 23-ին, ժամը 12-ին կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջանի օր...

Congratulatory Message of RA NA Speaker Hovik Abrahamyan to Hovhannes Chekidjian
RA NA Speaker Mr Hovik Abrahamyan sent congratulatory message to Hovhannes Chekidjian on the occasion of his 80th birthday.“Honourable Maestro!I warmly congratulate you on the occasion of your 80th birthday. Invaluable is your contribution in the cultural life of the Republic of Armenia. Through dec...
22.12.2008
Ambassador of France in the National Assembly
On December 22 RA NA President Mr Hovik Abrahamyan received the Ambassador of the Republic of France to Armenia Mr Serge Smessow.Highlighting the development of cooperation with the parliament of France RA NA President Mr Hovik Abrahamyan noted that he invited to Armenia on an official visit the Pre...
Is it Possible the Application Terms of the Law on Those, Avoiding the Military Service, will be Prolonged?
On December 22, on the initiative of the Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs, parliamentary hearings were held on the theme of Application and Efficiency of the RA Law on Citizens, who haven’t Passed Obligatory Military Service by the Breach of the Defined Order. Th...
Extraordinary Session of the National Assembly on December 23, 2008
Speaker of the RA National Assembly Mr Hovik Abrahamyan signed a decision, according to which, based on the Article 70 of RA Constitution, an extraordinary session of the National Assembly shall be convened at 12:00 on December, 2008 at the initiative of the Government. The extraordinary session sha...