ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Հովհաննես Չեքիջյանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հովհաննես Չեքիջյանին` ծննդյան 80-ամյակի առիթով.«ՀԱՐԳԱՐԺԱՆ ՄԱԵՍՏՐՈ Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ` ծննդյան 80-ամյակի առիթով: Անգնահատելի է Ձեր ներդրումը Հայաստանի Հանրապետության մշակութային կյանքում, տասնամյակներ շարունակ Ձեր գլխավորած ակադեմի...
Դեկտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Ֆրանսիայի Հանրապետության դեսպան Սերժ Սմեսովին:ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, կարեւորելով Ֆրանսիայի խորհրդարանի հետ համագործակցության զարգացումը, նշեց, որ պաշտոնական այցով Հայաստան է հրավիրել Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի...
Դեկտեմբերի 22-ին ԱԺ տնտեսական եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովները համատեղ քննարկեցին «Հաստատագրված վճարների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագիծը: ՀՀ մաքսային պետական կոմիտեի փոխնախագահ Ահարոն Չիլինգարյանը նշեց, որ հյուրանոցային տնտ...
Կերկարաձգվի՞ զինվորական ծառայությունից խուսափողների մասին օրենքի կիրառման ժամկետը
Դեկտեմբերի 22-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցան «Սահմանված կարգի խախտմամբ պարտադիր զինվորական ծառայություն չանցած քաղաքացիների մասին» ՀՀ օրենքի կիրարկումը եւ արդյունավետությունը» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որոնց մասնա...
2008 թ. դեկտեմբերի 23-ին` Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ստորագրել է որոշում, ըստ որի` ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` կառավարության նախաձեռնությամբ, 2008 թ. դեկտեմբերի 23-ին, ժամը 12-ին կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջանի օր...

Поздравления Председателя НС РА Овика Абраамяна Ованесу Чекиджяну
В связи с 80-летием со дня рождения Председатель НС РА О.Абраамян направил поздравительное послание  Ованесу Чекиджяну:“Глубокоуважаемый маэстро!Сердечно поздравляю Вас с 80...
22 декабря Председатель НС РА О.Абраамян принял посла Французской Республики в Армении Сержа Смесова.Председатель НС РА О.Абраамян, осознавая важность развития сотрудничества с парламентом Франции, отметил, что пригласил с официальным визитом в Армению Председателя Сената Франции Жерара Ларше.Предсе...
Будет ли продлен срок применения закона об уклоняющихся от военной службы?
22 декабря состоялись инициированные Постоянной комиссией НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам  парламентские слушания на тему “Применение и эффективность закона РА “О гражданах, не прошедших обязательную военную службу в нарушение установленного порядка“, в которых участ...
23 декабря 2008 г. – внеочередная сессия НС
Председатель НС РА О.Абраамян подписал распоряжение, согласно которому, в соответствии с 70-й статьей Конституции РА, по инициативе правительства, 23 декабря 2008 г., в 12.00 часов,  созывается внеочередная сессия НС РА по установленной инициатором повестке дня....