Ազգային ժողովը քննարկեց Երեւանի մասին օրենքի նախագիծը
Դեկտեմբերի 25-ին  Ազգային ժողովը շարունակեց նախորդ օրն սկսված «Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման եւ տարածքային կառավարման մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի երկրորդ ընթերցման ընթացակարգով քննարկումը: Մինչ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկմանն անցնելը, պատգամավորների քննարկմանն էին ներկայացվել մի քանի հոդվա...
25.12.2008
Տոնածառի հանդես Ազգային ժողովի բակում
Ազգային ժողովի բակում դեկտեմբերի 27-ին, ժամը 15-ին առաջին անգամ կազմակերպվում է տարեմուտի տոնական հանդես փոքրիկների համար: Մուտքը ազատ է, հրավիրում ենք Ձմեռ պապի, Ձյունանուշիկի եւ հեքիաթների մյուս հերոսների հետ նշել Նոր տարվա գալուստը: Բարի ամանոր եւ շնորհավոր Նոր տարի ու Սուրբ Ծնունդ:  ...
Որեւէ մեկին որեւէ մեկը պարտադիր դատելու տրամադրվածություն չունի
ԱԺ նախագահը վստահեցնում է, որ իշխանությունները չեն ցանկանում Եվրախորհրդի հետ հարաբերությունները վատացնել Հարցազրույց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:- Չինաստան կատարած Ձեր այցելությունը ի՞նչ նպատակ ուներ եւ ի՞նչ խնդիր լուծվեց դրանով: - Հրավերը եղել էր նախօրոք` դեռ նախորդ ԱԺ նախագահի օրոք: Ընդհանուր...

National Assembly Discusses the Draft Law on Yerevan
On December 25 the National Assembly continued with the procedure of the second reading the debate of the RA Draft Law on Local Self-Government and Territorial Administration in the City of Yerevan, which began the previous day.Before passing to the debate in the second reading several articles were...
25.12.2008
Christmas Tree Show in the Yard of the National Assembly
On December 27, at 3:00 p.m. in the yard of the National Assembly for the first time on the eve of the New Year a show will be organized for the children. Admission is free. We invite you to celebrate the coming New Year together with Santa Claus, the Snow Maiden and other characters of the folk tal...
Nobody is Inclined to Judge Obligatory Anybody
The NA Speaker ensures that the authorities do not want to worsen the relations with the Council of Europe. Interview with the NA Speaker Mr Hovik Abrahamyan“What aim had your visit to China and what problem was solved with that?”“The invitation had been beforehand, still during the office of the pr...