Ազգային ժողովը քննարկեց Երեւանի մասին օրենքի նախագիծը
Դեկտեմբերի 25-ին  Ազգային ժողովը շարունակեց նախորդ օրն սկսված «Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման եւ տարածքային կառավարման մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի երկրորդ ընթերցման ընթացակարգով քննարկումը: Մինչ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկմանն անցնելը, պատգամավորների քննարկմանն էին ներկայացվել մի քանի հոդվա...
25.12.2008
Տոնածառի հանդես Ազգային ժողովի բակում
Ազգային ժողովի բակում դեկտեմբերի 27-ին, ժամը 15-ին առաջին անգամ կազմակերպվում է տարեմուտի տոնական հանդես փոքրիկների համար: Մուտքը ազատ է, հրավիրում ենք Ձմեռ պապի, Ձյունանուշիկի եւ հեքիաթների մյուս հերոսների հետ նշել Նոր տարվա գալուստը: Բարի ամանոր եւ շնորհավոր Նոր տարի ու Սուրբ Ծնունդ:  ...
Որեւէ մեկին որեւէ մեկը պարտադիր դատելու տրամադրվածություն չունի
ԱԺ նախագահը վստահեցնում է, որ իշխանությունները չեն ցանկանում Եվրախորհրդի հետ հարաբերությունները վատացնել Հարցազրույց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:- Չինաստան կատարած Ձեր այցելությունը ի՞նչ նպատակ ուներ եւ ի՞նչ խնդիր լուծվեց դրանով: - Հրավերը եղել էր նախօրոք` դեռ նախորդ ԱԺ նախագահի օրոք: Ընդհանուր...

Национальное Собрание обсудило проект закона о Ереване
25 декабря Национальное Собрание  продолжило обсуждение во втором чтении начатого в предыдущий день проекта закона РА “О местном самоуправлении и территориальном управлении  в городе  Ереване”....
25.12.2008
Новогодняя елка во дворе НС
27 декабря, в 15 часов, во дворе Национального Собрания в канун Нового года для детей впервые организуется праздничное представление. Вход свободный, приглашаем вместе с Дедом Морозом, Снегурочкой и другими героями сказок отметить приход Нового года.Доброго Нового года и Святого Рождества!...
Никто не собирается кого-то непременно засудить
Председатель НС заверяет, что власти не желают ухудшения отношений с ЕвросоветомИнтервью с Председателем НС Овиком Абраамяном - Какую цель преследовал Ваш визит в Китай и какая задача разрешена этим?...