Դեկտեմբերի 4-ի Ազգային ժողովի նիստում պատգամավորները քվեարկությամբ վավերացրին «2007 թ. հոկտեմբերի 6-ին Դուշանբեում ստորագրված «2002 թ. հոկտեմբերի 7-ի` Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության իրավական կարգավիճակի մասին» համաձայնագրում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ար...
Դեկտեմբերի 5-ին Ազգային ժողովում աշխատանքները կսկսի Հայաստան-Ռուսաստան միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 15-րդ նիստը: Նիստի օրակարգում երկու երկրների խորհրդարանների պատգամավորների մասնակցության հարցն է Սպիտակի երկրաշարժի 20-ամյա տարելիցի միջոցառումներին: Բացման խոսքով հանդես կգան ՀՀ Ա...

On December 4, at the sitting of the National Assembly the deputies ratified by voting the report on Making Amendments and Addenda to the Agreement on Legal Status of Collective Security Treaty Organization, signed on October 7, 2002 in Dushanbe, the second report on Making Addenda to the Agreement ...
On December 5 the 15th sitting of the  Inter-parliamentary Committee on Cooperation between Armenia-Russia will start its work in the National Assembly. The issue of the participation of the deputies of the parliaments of the two countries in the events of the 20th anniversary of the Spita...