Դեկտեմբերի 4-ի Ազգային ժողովի նիստում պատգամավորները քվեարկությամբ վավերացրին «2007 թ. հոկտեմբերի 6-ին Դուշանբեում ստորագրված «2002 թ. հոկտեմբերի 7-ի` Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության իրավական կարգավիճակի մասին» համաձայնագրում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ար...
Դեկտեմբերի 5-ին Ազգային ժողովում աշխատանքները կսկսի Հայաստան-Ռուսաստան միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 15-րդ նիստը: Նիստի օրակարգում երկու երկրների խորհրդարանների պատգամավորների մասնակցության հարցն է Սպիտակի երկրաշարժի 20-ամյա տարելիցի միջոցառումներին: Բացման խոսքով հանդես կգան ՀՀ Ա...

4 декабря на заседании НС депутаты голосованием ратифицировали протокол “О внесении изменений и дополнений в соглашение “О правовом статусе ОДКБ”, подписанный 7 октября 2002 г. в Душанбе”,  второй протокол о внесении дополнений в соглашение “Об основных принципах военно-технического сотрудничес...
5 декабря в НС начнет работу 15-е заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству Армения – Россия. В повестке дня заседания – вопрос  участия депутатов парламентов двух стран в мероприятиях в связи с 20-й годовщиной Спитакского землетрясения. С вступительным словом выступят Председатель ...