Դեկտեմբերի 5-ին Ազգային ժողովում աշխատանքները կսկսի Հայաստան-Ռուսաստան միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 15-րդ նիստը: Նիստի օրակարգում երկու երկրների խորհրդարանների պատգամավորների մասնակցության հարցն է Սպիտակի երկրաշարժի 20-ամյա տարելիցի միջոցառումներին: Բացման խոսքով հանդես կգան ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, Հայաստան-Ռուսաստան միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահ Նիկոլայ Ռիժկովը եւ ՌԴ Պետական Դումայի փոխնախագահ Լյուբով Սլիսկան:
Նույն օրը նախատեսված է հանձնաժողովի ռուսական կողմի անդամների հանդիպումը ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ, նաեւ` հանդիպում Հայաստանում ՌԴ դեսպանատանը:
Դեկտեմբերի 6-ին հանձնաժողովի համանախագահ Նիկոլայ Ռիժկովին եւ անդամներին կընդունեն ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսը:
Դեկտեմբերի 7-ին հանձնաժողովի անդամները կմեկնեն Գյումրի` մասնակցելու 1988-ի երկրաշարժի զոհերին նվիրված հիշատակի արարողություններին:
Դեկտեմբերի 8-ին պատվիրակությունը կվերադառնա Մոսկվա:
Դեկտեմբերի 4-ի Ազգային ժողովի նիստում պատգամավորները քվեարկությամբ վավերացրին «2007 թ. հոկտեմբերի 6-ին Դուշանբեում ստորագրված «2002 թ. հոկտեմբերի 7-ի` Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության իրավական կարգավիճակի մասին» համաձայնագրում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ար...

On December 5 the 15th  sitting of the  Inter-parliamentary Committee on Cooperation between Armenia-Russia will start its work in the National Assembly. The issue of the participation of the deputies of the parliaments of the two countries in the events of the 20th anniversary of the Spitak earthquake is on the agenda. RA NA Speaker Mr Hovik Abrahamyan, Co-Chairman of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between Armenia-Russia Mr Nikolay Rizhkov and the Vice Speaker of the RF State Duma Mrs Lyubov Sliska will give an opening address.
On the same day the meeting of the members of the Russian side of the committee is scheduled with RA second president Mr Robert Kocharyan, as well as a meeting at the Embassy of the Russian Federation to Armenia.
On December 6 the President of the Republic of Armenia Mr Serzh Sargsyan and the Catholicos of All Armenians Garegin II will receive the Committee Co-Chairman Mr Nikolay Rizhkov and the members.
On December 7 the Committee members will leave for Gyumri to take part in the ceremonies dedicated to the victims of 1988 earthquake.
On December 8 the delegation will return to Moscow.
On December 4, at the sitting of the National Assembly the deputies ratified by voting the report on Making Amendments and Addenda to the Agreement on Legal Status of Collective Security Treaty Organization, signed on October 7, 2002 in Dushanbe, the second report on Making Addenda to the Agreement ...