Դեկտեմբերի 5-ին Ազգային ժողովում աշխատանքները կսկսի Հայաստան-Ռուսաստան միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 15-րդ նիստը: Նիստի օրակարգում երկու երկրների խորհրդարանների պատգամավորների մասնակցության հարցն է Սպիտակի երկրաշարժի 20-ամյա տարելիցի միջոցառումներին: Բացման խոսքով հանդես կգան ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, Հայաստան-Ռուսաստան միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահ Նիկոլայ Ռիժկովը եւ ՌԴ Պետական Դումայի փոխնախագահ Լյուբով Սլիսկան:
Նույն օրը նախատեսված է հանձնաժողովի ռուսական կողմի անդամների հանդիպումը ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ, նաեւ` հանդիպում Հայաստանում ՌԴ դեսպանատանը:
Դեկտեմբերի 6-ին հանձնաժողովի համանախագահ Նիկոլայ Ռիժկովին եւ անդամներին կընդունեն ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսը:
Դեկտեմբերի 7-ին հանձնաժողովի անդամները կմեկնեն Գյումրի` մասնակցելու 1988-ի երկրաշարժի զոհերին նվիրված հիշատակի արարողություններին:
Դեկտեմբերի 8-ին պատվիրակությունը կվերադառնա Մոսկվա:
Դեկտեմբերի 4-ի Ազգային ժողովի նիստում պատգամավորները քվեարկությամբ վավերացրին «2007 թ. հոկտեմբերի 6-ին Դուշանբեում ստորագրված «2002 թ. հոկտեմբերի 7-ի` Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության իրավական կարգավիճակի մասին» համաձայնագրում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ար...

5 декабря в НС начнет работу 15-е заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству Армения – Россия. В повестке дня заседания – вопрос  участия депутатов парламентов двух стран в мероприятиях в связи с 20-й годовщиной Спитакского землетрясения. С вступительным словом выступят Председатель НС РА О.Абраамян, сопредседатель Комиссии по межпарламентскому сотрудничеству Армения – Россия   Н.Рыжков и вице-спикер Государственной Думы РФ Л.Слиска.
В тот же день намечена встреча членов комиссии с российской стороны  со вторым президентом РА Р.Кочаряном, а также встреча в Посольстве РФ в Армении.
6 декабря сопредседателя Н.Рыжкова и членов комиссии примут Президент РА С.Саргсян и Его Святейшество Католикос Всех Армян Гарегин Второй.
7 декабря члены комиссии выедут в Гюмри – для участия в церемониях, посвященных памяти жертв землетрясения 1988 года.
8 декабря делегация возвратится в Москву.
04.12.2008
Завершилась четвертая сессия НС четвертого созыва
4 декабря на заседании НС депутаты голосованием ратифицировали протокол “О внесении изменений и дополнений в соглашение “О правовом статусе ОДКБ”, подписанный 7 октября 2002 г. в Душанбе”,  второй протокол о внесении дополнений в соглашение “Об основных принципах военно-технического сотрудничес...