Քննարկումներ ԱԺ մշտական հանձնաժողովում
Ազգային ժողովի  գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ ս պորտի հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի, հանձնաժողովի փոխնախագահ Նաիրա Զոհրաբյանի, պատգամավորներ Անահիտ Բախշյանի ու Լիլիթ  Գալստյանի, ինչպես նաեւ Եվրախորհրդի անկախ փորձագետ Եվե Քուլտեր Սալամոնի ու Հայաստանում ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Սիլվիա Զեհեի մասնակցությամբ դեկտեմբերի 1-ից խորհրդարանում մեկնարկեցին եռօրյա քննարկումներ: Քննարկման առանցքում հանձնաժողովի անդամների հեղինակած` «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին»  օրենսդրական փաթեթն է:
02.12.2008
Քննարկվեց Հանրաքվեի մասին օրենքում փոփոխությունների նախագիծը
Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց աշխատանքը եւ քվեարկություններով ընդունեց նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերը, որից հետո պատգամավորներն անդրադարձան նախորդ օրն սկսված «Հանրաքվեի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» առաջին ընթերցմամբ քննարկվող օրինագծի շուրջ ...
Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Բուլղարիայի Հանրապետության դեսպան Թոդոր Ստայկովին:Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացմանը վերաբերող հարցեր. ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը բարձր գնահատեց Բուլղարիայի Հանրապետության հետ բարեկամա...

Обсуждения в постоянной комиссии НС
С 1 декабря в парламенте   начались трехдневные дебаты с участием председателя Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Ашотяна, зампредседателя комиссии Н.Зограбян, депутатов А.Бахшян и Л.Галстян, а также независимого эксперта СЕ Евэ Култер Саламон и спецпредставителя Генерального секретаря   СЕ в Армении С.Зеге. В центре внимания обсуждения – инициированный   членами комиссии законодательный пакет “О внесении изменений и дополнений в закон РА “О телевидении и радио”, “О внесении изменений и дополнений в закон РА “О Регламенте Национальной комиссии по телевидению и радио”, “О внесении изменений и дополнений в закон РА “Регламент НС”, “О внесении дополнения в закон РА “О государственной пошлине”.
Обсужден проект поправок в закон о Референдуме
2 декабря НС РА продолжило работу и приняло голосованием все обсуждавшиеся ранее  законопроекты, после чего депутаты перешли к обмену мнениями по рассматриваемому в первом чтении законопроекту “О внесении дополнений и изменений в закон РА “О Референдуме”, начатому в предыдущий день.Представивши...
Посол Болгарии в НС
2 декабря Председатель НС РА О.Абраамян принял посла Республики Болгария в Армении Тодора Стайкова.В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся развития межпарламентских отношений – Председатель НС высоко оценил ставшее продолжением вековых дружественных отношений наличие политического диалога с Р...