Քննարկումներ ԱԺ մշտական հանձնաժողովում
Ազգային ժողովի  գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ ս պորտի հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի, հանձնաժողովի փոխնախագահ Նաիրա Զոհրաբյանի, պատգամավորներ Անահիտ Բախշյանի ու Լիլիթ  Գալստյանի, ինչպես նաեւ Եվրախորհրդի անկախ փորձագետ Եվե Քուլտեր Սալամոնի ու Հայաստանում ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Սիլվիա Զեհեի մասնակցությամբ դեկտեմբերի 1-ից խորհրդարանում մեկնարկեցին եռօրյա քննարկումներ: Քննարկման առանցքում հանձնաժողովի անդամների հեղինակած` «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին»  օրենսդրական փաթեթն է:
02.12.2008
Քննարկվեց Հանրաքվեի մասին օրենքում փոփոխությունների նախագիծը
Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց աշխատանքը եւ քվեարկություններով ընդունեց նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերը, որից հետո պատգամավորներն անդրադարձան նախորդ օրն սկսված «Հանրաքվեի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» առաջին ընթերցմամբ քննարկվող օրինագծի շուրջ ...
Դեկտեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Բուլղարիայի Հանրապետության դեսպան Թոդոր Ստայկովին:Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացմանը վերաբերող հարցեր. ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը բարձր գնահատեց Բուլղարիայի Հանրապետության հետ բարեկամա...

Discussions in the NA Standing Committee
From December 1 the three-day discussions started in the parliament with the participation of the Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Mr Armen Ashotyan, deputy chairman Ms Naira Zohrabyan, deputies Mrs Anahit Bakhshyan and Ms Lilit Galstyan, as well as the independent expert of the Council of Europe Ms Eve Coulter Salomon and Special Representative of the Secretary General of the Council of Europe Ms Silvia Zehe. The main subject of the discussion was the legislative package on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Television and Radio, on Making Amendments and Addenda to RA Law Rules of Procedure of the National Committee of Television and Radio, on Making Amendments and Addenda to RA Rules of Procedure of the National Assembly and on Making Addendum to RA Law on State Duty submitted by the committee members.
02.12.2008
Draft of the Amendments to the Law on Referendum Discussed
On December 2 the National Assembly of the Republic of Armenia continued its work and adopted by voting  all the bills, debated the previous day, after which the deputies touched upon the bill, debated in the first reading, the previous day, on Making Addenda and Amendments to the RA Law on Ref...
On December 2 RA NA Speaker Mr Hovik Abrahamyan received Ambassador of the Republic of Bulgaria to Armenia Mr Todor Staykov.At the meeting issues concerning the development of the inter-parliamentary relations were discussed. NA Speaker Mr Hovik Abrahamyan highly assessed the availability of the pol...