Հունիսի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Արտակ Զաքարյանի մամլո ասուլիսը, որի ընթացքում  նա ներկայացրեց հունիսի 23-24-ը Բրյուսելում կայացած  Արեւեւլյան գործընկերության խորհրդարանական վեհաժողովի` «Եվրանեսթի» բյուրոյի ընդլայնված նիստի  արդյունքները: Ընդլայնված  նիստին մասնա...
30.06.2010
Երեւանում աշխատանքներն ավարտեց ՈՒՄՎ 17-րդ տարեկան գլխավոր վեհաժողովը
Հունիսի 30-ին Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի 17-րդ տարեկան գլխավոր վեհաժողովը  շարունակեց աշխատանքը  : Ողջունելով եւ բացելով վեհաժողովի երրորդ օրվա աշխատանքը` ՈՒՄՎ վեհաժողովի նախագահ, ՌԴ Պետական դումայի պատգամավոր Սերգեյ Պոպովը ներկայացրեց վեհաժողովի վերջին երկու տարիների ընթա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը  շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ` ծննդյան 56-րդ տարեդարձի առիթով, որտեղ ասվում է.   «Մեծարգո պարոն Նախագահ, Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` ծննդյան 56-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Այս տարիները  Ձեր անձնական նվիրումի հսկայական պաշար են...

30 июня в НС состоялась пресс-конференция члена фракции РПА Артака Закаряна, в ходе которой депутат представил итоги состоявшегося 23-24 июня в Брюсселе расширенного заседания бюро “Евронеста” – парламентской ассамблеи “Восточного партнерства”.  В расширенном заседании участвовали  главы п...
30.06.2010
В Ереване завершила работу 17-я ежегодная Генеральная Ассамблея МАП
30 июня 17-я ежегодная   Генеральная Ассамблея МАП продолжила свою работу.Приветствуя и открывая третий день работы ассамблеи, Генеральный секретарь ГА МАП, депутат Государственной  Думы РФ С.Попов  представил деятельность МАП за последние два года, обратившись к организационным ...
Поздравления Председателя НС О.Абраамяна Президенту РА С.Саргсяну
Председатель НС Овик Абраамян направил поздравления Президенту РА Сержу Саргсяну в связи с 56-летием со дня рождения:“Глубокоуважаемый г-н Президент!Сердечно поздравляю Вас с 56-летием со дня рождения!Эти годы таят в себе огромный запас Вашего личного верного служения Республике Армения и армянскому...