Հունիսի 10-ին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ  Ղուլյանին. «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից Ձեզ եմ հղում ջերմ եւ անկեղծ շնորհավորանքներս` Լեռնայ...
Հունիսի 10-ին խորհրդարանը, շարունակելով քառօրյա նիստերի աշխատանքը, քվեարկությամբ վավերացրեց նախօրդ օրը քննարկված չորս համաձայնագրերը եւ ընդունեց «Հողի հարկի արտոնություններ տրամադրելու մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագիծը: 80 կողմ, 1 դեմ եւ  0 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցութ...

10 июня Председатель Национального Собрания РА Овик Абраамян направил поздравления Председателю Национального Собрания НКР Ашоту Гуляну:“От имени Национального Собрания Республики Армения и своего лично шлю Вам свои теплые и искренние поздравления  в связи с переизбранием на высокий пост Предсе...
10 июня парламент, продолжая работу четырехдневных заседаний,   проголосовал за  ратификацию обсуждавшихся в предыдущий день четырех соглашений и принял законопроект “О внесении изменения в закон РА “О предоставлении льгот по  земельному налогу”. В соотношении голосов 80 – “за”, ...