ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի 17-րդ տարեկան գլխավոր վեհաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությունը
ՀՀ ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճում տեղի ունեցավ Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի 17-րդ տարեկան գլխավոր վեհաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությունը,  որին ներկա էին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ  Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Ա...
28.06.2010
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ռումինիայի Սենատի անդամ, Ռումինիայի հայերի միության նախագահ Վարուժան Ոսկանյանին
Հունիսի 28-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ռումինիայի Սենատի անդամ, Սենատի ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Ռումինիայի հայերի միության նախագահ Վարուժան Ոսկանյանին: Ողջունելով հյուրին` ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը բարձր գնահատեց նրա դերն ու ներուժը հայ- ռո...

В НС РА состоялась торжественная церемония открытия 17-й ежегодной Генеральной Ассамблеи Межпарламентской Ассамблеи Православия
В Позолоченном зале НС РА состоялась торжественная церемония открытия 17-й ежегодной Генеральной Ассамблеи Межпарламентской Ассамблеи Православия (ГА МАП), на которой присутствовали Председатель НС О.Абраамян, Его Святейшество Католикос Всех Армян Гарегин Второй, Председатель НС НКР А.Гулян, депутат...
28.06.2010
Председатель НС О.Абраамян принял члена Сената Румынии, председателя Союза армян Румынии В.Восканяна
28 июня Председатель НС О.Абраамян принял члена Сената Румынии,  председателя Постоянной комиссии по финансам и экономике Сената Румынии, председателя Союза армян Румынии В.Восканяна.Приветствуя гостя, спикер НС РА высоко оценил его роль и потенциал в деле развития армяно-румынских отношений. Г...