ՀՀ ԱԺ նախագահի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության  70-րդ հոդվածի համաձայն` ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ հունիսի 23-ին գումարվեց ԱԺ արտահերթ նստաշրջան:  ԱԺ պատգամավորները քվեարկությամբ հաստատեցին արտահերթ նստաշրջանի ընթացակարգի վերաբերյալ ԱԺ որոշումը, որից հետո քվեարկությամբ ընդունեցին նախոր...
Հանդիպում ԵԽԽՎ նախագահի մոտ
Հունիսի 22-ին, ինչպես եւ ծրագրված էր, Ստրասբուրգում  ԵԽԽՎ նախագահի մոտ տեղի ունեցավ հանդիպում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի պատվիրակությունների միջեւ:  Նախորդ հանդիպման ժամանակ հայկական կողմի առաջարկության համաձայն հերթական խորհրդակցությունը տեղի ունեցավ ընդլայնված կազմով` երկու կողմից էլ մա...

Началась внеочередная сессия НС
23 июня по решению  Председателя НС РА, в соответствии со статьей 70   Конституции РА, по инициативе депутатов НС созвана внеочередная сессия парламента.Депутаты НС,  после утверждения голосованием решения о повестке дня сессии,  приняли обсуждавшийся на предыдущей четырехдн...
Встреча у Председателя ПАСЕ
22 июня в Страсбурге, у Председателя ПАСЕ, как и планировалось, состоялась встреча делегаций Армении и Азербайджана. Согласно ранее сделанному предложению армянской стороны, очередная встреча состоялась в расширенном составе – от обеих сторон участвовали по одному представителю оппозиции. С армянско...