ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Արգենտինյան Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
Հունիսի 25-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ  Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Արգենտինյան Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Միգել Անխել Կունեոյին: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը շնորհավորեց դեսպանին նշանակման կապակցությամբ եւ վստահություն հայտնեց, որ նրա փորձն ու կարողությ...
25.06.2010
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ավստրիայի եվրոպական եւ միջազգային հարցերի նախարարին
Հունիսի 25-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ավստրիայի Հանրապետության եվրոպական եւ միջազգային հարցերի դաշնային նախարար Միխայել Շպինդելեգերի գլխավորած պատվիրակությանը: Կարեւորելով Ավստրայի արտաքին գերատեսչության ղեկավարի այցը Հայաստան` պարոն Աբրահամյանը համոզմունք հայտնեց, որ այն նոր լիցք կ...
Երեւանում կգումարվի Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի 17-րդ տարեկան Գլխավոր վեհաժողովը
Հունիսի 28-ից հուլիսի 1-ը Երեւանում կգումարվի Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի 17-րդ տարեկան Գլխավոր վեհաժողովը: Վեհաժողովի աշխատանքներին կմասնակցեն 16 երկրների շուրջ 70 պատվիրակներ: ՈՒՄՎ պատվիրակներին կընդունեն ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ  Ծայրագույն Պատրիարք եւ ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Քուվեյթի Պետության ֆինանսների նախարարին
Հունիսի 25-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Քուվեյթի Պետության ֆինանսների նախարար Մուստաֆա Ջասեմ ալ-Շամալիի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին եւ կարեւորելով  հայ-քուվեյթական  հարաբերությունների զարգացումը` ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը վերահաստատեց ՀՀ նախագահ Սեր...

RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Receives the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Argentine Republic to the Republic of Armenia
On June 25 the Speaker of RA National Assembly Hovik Abrahamyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Argentine Republic to the Republic of Armenia Miguel Angel Cuneo. The Speaker of RA National Assembly congratulated the Ambassador in connection with the appointment and e...
25.06.2010
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Minister for the European and International Relations of Austria
On June 25 RA NA President Hovik Abrahamyan received the delegation led by the Federal Minister for European and International Relations of the Republic of Austria Michael Schpindeleger. Highlighting the visit of the Federal Minister of Austria to Armenia Mr. Abrahamyan expressed conviction that it ...
17th Annual General Assembly of the Inter-Parliamentary Assembly on Orthodoxy to Be Convened in Yerevan
From June 28 to July 1 the 17th Annual General Assembly of the Inter-Parliamentary Assembly on Orthodoxy will be convened in Yerevan. About 70 delegates from 16 countries will take part in the works of the Assembly.RA President Serzh Sargsyan, the Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Ga...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Minister of Finance of the State of Kuwait
On June 25 RA NA President Hovik Abrahamyan received the delegation led by the Minister of Finance of the State of Kuwait Mustafa Jassem Al-Shamali. Greeting the guests and highlighting the development of the Armenian-Kuwaiti relations, RA NA President Hovik Abrahamyan reaffirmed Armenia’s willingne...