Երիտասարդական խորհրդարանի կազմում ընդգրկվելու համար ինքնառաջադրված անձանց՝ սույն թվականի հոկտեմբերի 20-ին կայացած քննությունների արդյունքները
Ստորեւ ներկայացնում ենք Երիտասարդական խորհրդարանի կազմում ընդգրկվելու համար ինքնառաջադրված անձանց՝ 2012 թվականի հոկտեմբերի 20-ին կայացած քննությունների արդյունքները: Սույն թվականի հոկտեմբերի 29-ից խնդրում ենք զանգահարել ՀՀ Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հար...
27.10.2012
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է ՌԴ Դաշնային Ժողովի Պետական Դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ, ցանկանում եմ քաջառողջություն եւ հաջողություններ՝ Պետական Դումայի նախագահի պատասխանատու պաշտոնում Ձեր պետական գործունեության մեջ: Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ավանդական բարեկամական հարաբերություններն ամրապնդված են մեր պետությունների կենսագործ...
Հոկտեմբերի 29-ին կկազմակերպվեն խորհրդարանական լսումներ
Հոկտեմբերի 29-ին ժամը 11.00-ին Ազգային ժողովի 334 սենյակում ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը կազմակերպում է խորհրդարանական լսուներ՝ ՀՀ կառավարության կողմից օրենսդրական նախաձեռնության կարգով ներկայացված «Հայաստանի Հանրապետության ընտանեկան օրենսգրքում փոփոխ...
Հարգանքի տուրք՝ հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակին
Տասներեք տարի առաջ հոկտեմբերի 27-ին Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում ոճրագործության զոհ դարձան ՀՀ ԱԺ նախագահ, Ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանը, վարչապետ, Ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանը, ԱԺ փոխնախագահներ Յուրի Բախշյանը, Ռուբեն Միրոյանը, Արցախյան ազատամարտի հերոս, պատգամավոր Արմենակ Արմենակյանը, պատգամա...

Председатель НС РА О.Абраамян поздравил Председателя Государственной Думы Федерального Собрания РФ С.Нарышкина с днем рождения
“Сердечно поздравляю Вас с днем рождения, желаю крепкого здоровья и успехов в Вашей государственной деятельности на ответственном посту Председателя Государственной Думы. Традиционно дружественные отношения между Арменией и Россией подкреплены эффективным сотрудничеством во всех областях жизнедеятел...
27.10.2012
29 октября будут организованы парламентские слушания
29 октября в 11.00 часов в НС, в комнате 334, Постоянная комиссия НС по защите прав человека и общественным вопросам организует парламентские слушания по представленному Правительством РА в порядке законодательной инициативы проекту закона РА “О внесении изменения в Семейный кодекс РА”. ...
Дань уважения – памяти жертв злодеяния 27 октября
Тринадцать лет назад 27 октября жертвами злодеяния в зале заседаний НС стали Председатель НС РА, Национальный Герой  К.Демирчян, премьер-министр, Национальный Герой  В.Саркисян, вице-спикеры НС Ю.Бахшян, Р.Мироян, герой Арцахского освободительного движения, депутат А.Арменакян,  депут...