Հանդիպումներ Պրահայում
Հոկտեմբերի 30-ին պաշտոնական այցով Չեխիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց Չեխիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Միլան Շտեխի հետ: Շնորհակալություն հայտնելով հրավերի եւ ջերմ ընդունելության համար` Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորեց Չեխիայի Հանրապետության ժողովրդին եւ Սենատ...
30.10.2012
Խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովներում սկսվեցին ՀՀ 2013 թ. պետական բյուջեի նախագծի քննարկումները
Հոկտեմբերի 30-ին խորհրդարանը մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում սկսեց «Հայաստանի Հանրապետության 2013 թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկումները: Նիստը վարող՝ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը մինչ քննարկումներն սկսելը տեղեկացրե...
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը մասնակցել է Միջխորհրդարանական միության վեհաժողովին
Հոկտեմբերի 21-26-ը Կանադայի Քվեբեկ քաղաքում կայացած Միջխորհրդարանական միության 127-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցել է նաեւ ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը: Հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հրավիրված մամուլի ասուլիսում պատվիրակության ղեկավար Կարեն Ճշմարիտյանը եւ անդամ Հեղինե Բիշարյանը ներկայացրեցին վ...

30 октября находящийся с официальным визитом в Чешской Республике Председатель НС РА О.Абраамян встретился с Председателем Сената Чехии М.Штехом. На встрече глава армянского парламента, поблагодарив за теплый прием, выразил надежду на еще большее развитие и упрочение существующих дружественных связе...
30.10.2012
В постоянных комиссиях парламента начались обсуждения проекта Государственного бюджета РА на 2013 г.
30 октября парламент на совместном заседании постоянных комиссий начал обсуждения  проекта Закона РА “О Государственном бюджете Республики Армения на 2013 год”.По повестке дня заседания выступили ведущий заседание председатель Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Г...
Делегация НС РА участвовала в Ассамблее Межпарламентского Союза
21-26 октября делегация НС РА приняла участие в работе 127-й Ассамблеи Межпарламентского Союза, состоявшейся в канадском городе Квебеке. 30 октября на созванной в парламенте пресс-конференции глава делегации К.Чшмаритян и член делегации Э.Бишарян представили итоги работы Ассамблеи.На Ассамблее, в ко...