Հանդիպումներ Պրահայում
Հոկտեմբերի 30-ին պաշտոնական այցով Չեխիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց Չեխիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Միլան Շտեխի հետ: Շնորհակալություն հայտնելով հրավերի եւ ջերմ ընդունելության համար` Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորեց Չեխիայի Հանրապետության ժողովրդին եւ Սենատ...
30.10.2012
Խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովներում սկսվեցին ՀՀ 2013 թ. պետական բյուջեի նախագծի քննարկումները
Հոկտեմբերի 30-ին խորհրդարանը մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում սկսեց «Հայաստանի Հանրապետության 2013 թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկումները: Նիստը վարող՝ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը մինչ քննարկումներն սկսելը տեղեկացրե...
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը մասնակցել է Միջխորհրդարանական միության վեհաժողովին
Հոկտեմբերի 21-26-ը Կանադայի Քվեբեկ քաղաքում կայացած Միջխորհրդարանական միության 127-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցել է նաեւ ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը: Հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հրավիրված մամուլի ասուլիսում պատվիրակության ղեկավար Կարեն Ճշմարիտյանը եւ անդամ Հեղինե Բիշարյանը ներկայացրեցին վ...

On October 30 the RA NA President Hovik Abrahamyan being on an official visit in the Czech Republic met with the President of the Senate of the Czech Republic Milan Štěch.Thanking for the invitation and warm reception Hovik Abrahamyan congratulated the people of the Czech Republic and the membe...
30.10.2012
Debates of the RA 2013 State Budget Draft Law Begin in the Standing Committees of the Parliament
On October 30 at the joint sitting of the standing committees the parliament began the debates of the RA draft law “On 2013 State Budget of the Republic of Armenia”. Before starting the debates the Chairman of the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Gagik Minasyan, who wa...
RA NA Delegation Took Part in the Inter-Parliamentary Union Assembly
On October 21-26 in the Quebec City of Canada the RA NA Delegation also took part in the works of the 127th Inter-Parliamentary Union (IPU) Assembly. On October 30, at the press conference held in the National Assembly the Head of the Delegation Karen Chshmaritian and the member Heghine Bisharyan pr...