ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել մեծանուն կոմպոզիտոր Էդվարդ Միրզոյանի մահվան կապակցությամբ
Խորապես վշտացած եմ մեր մշակույթի հենասյուներից մեկի` մեծանուն կոմպոզիտոր, ԽՍՀՄ եւ Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ, «Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց» եւ «Պատվո» շքանշանների ասպետ, պրոֆեսոր Էդվարդ Միրզոյանի մահվան կապակցությամբ:     Հայ ժողովուրդը կորցրեց տաղանդավոր արվեստագետի, ստ...
06.10.2012
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ականավոր կենսաքիմիկոս Արմեն Գալոյանի մահվան կապակցությամբ
Խորապես վշտացած եմ ականավոր կենսաքիմիկոս, Հայաստանի Հանրապետության գիտությունների ազգային ակադեմիայի ակադեմիկոս, Ռուսաստանի Դաշնության գիտությունների ակադեմիայի արտասահմանյան անդամ, գիտության վաստակավոր գործիչ Արմեն Գալոյանի մահվան կապակցությամբ:   Հայ եւ համաշխարհային գիտությունը կոր...
Ազգային ժողովում հյուրընկալվեցին սփյուռքահայ լրագրողները
Հոկտեմբերի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հյուրընկալվեցին «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ» լրագրողների համահայկական 6-րդ համաժողովի մասնակիցները: Խորհրդարանի նիստերի դահլիճում հյուրերը հանդիպում ունեցան ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ  Էդուարդ Շարմազանովի հետ: Ողջունելով սփյուռքահայ լրագր...
ԱԺ փոխնախագահն ընդունեց Կովկասի բնիկ ժողովուրդների ներկայացուցիչներին
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 6-ին ընդունեց Հայաստանում տեղի ունեցած «Կովկասյան-կասպյան շրջանի տեղաբնիկ ժողովուրդներ» խորագրով համաժողովին մասնակցած Կովկասի բնիկ ժողովուրդների ներկայացուցիչներին: Հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին պետականություն չունեցող էթնիկ փոքրամասնությունն...

Телеграмма соболезнования Председателя НС О.Абраамяна в связи с кончиной выдающегося композитора Э.Мирзояна
В своей телеграмме глава парламента, в частности, отметил, что глубоко опечален по поводу кончины одного из столпов армянской культуры – выдающегося композитора, Народного артиста СССР и РА, лауреата орденов “Св.Месроп Маштоц” и “Почета”, профессора Эдварда Мирзояна. “Армянский народ потерял та...
Телеграмма соболезнования Председателя НС О.Абраамяна в связи с кончиной выдающегося биохимика А.Галояна
Глубоко опечален кончиной выдающегося биохимика, академика НАН РА, иностранного члена РАН, Заслуженного деятеля науки А.Галояна.Армянская и мировая наука потеряли преданного свой профессии и работе выдающегося ученого, чья научная деятельность и труды и сегодня имеют фундаментальное значение.Велики ...
6 октября в НС гостили участники 6-го всеармянского форума  журналистов  “Навстречу 100-летию Геноцида армян”. В зале заседаний парламента гости встретились с вице-спикером НС Э.Шармазановым, который ознакомил их со структурой и направлениями деятельности законодательного органа. Он подчер...
Вице-спикер НС принял представителей коренных народов Кавказа
6 октября вице-спикер НС Э.Шармазанов принял представителей коренных народов Кавказа, участвовавших в состоявшемся в Армении форуме “Коренные народы Кавказско-Каспийского региона”.В ходе встречи были обсуждены вопросы самосохранения, защиты прав человека, свободного передвижения, прав на образование...