ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ականավոր կենսաքիմիկոս Արմեն Գալոյանի մահվան կապակցությամբ
Խորապես վշտացած եմ ականավոր կենսաքիմիկոս, Հայաստանի Հանրապետության գիտությունների ազգային ակադեմիայի ակադեմիկոս, Ռուսաստանի Դաշնության գիտությունների ակադեմիայի արտասահմանյան անդամ, գիտության վաստակավոր գործիչ Արմեն Գալոյանի մահվան կապակցությամբ:
Հայ եւ համաշխարհային գիտությունը կորցրեց իր մասնագիտությանն ու աշխատանքին իսկապես նվիրված ականավոր գիտնականի, ում գիտական գործունեությունը եւ  աշխատություններն այսօր էլ հիմնարար նշանակություն ունեն:
Մեծ են Արմեն Գալոյանի վաստակն ու ներդրումը հատկապես կենսաքիմիայի ու  նյարդաքիմիայի ոլորտում, որտեղ նա համարվում էր կարկառուն ներկայացուցիչներից մեկը:
Նրա հարուստ գիտական ժառանգությունը եւ արժանապատիվ կյանքի ուղին մշտապես օրինակ կլինեն ապագա սերունդների համար:
Ցավակցում եմ Արմեն Գալոյանի հարազատներին ու մերձավորներին եւ կիսում նրանց վիշտը:
06.10.2012
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել մեծանուն կոմպոզիտոր Էդվարդ Միրզոյանի մահվան կապակցությամբ
Խորապես վշտացած եմ մեր մշակույթի հենասյուներից մեկի` մեծանուն կոմպոզիտոր, ԽՍՀՄ եւ Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ, «Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց» եւ «Պատվո» շքանշանների ասպետ, պրոֆեսոր Էդվարդ Միրզոյանի մահվան կապակցությամբ:     Հայ ժողովուրդը կորցրեց տաղանդավոր արվեստագետի, ստ...
Ազգային ժողովում հյուրընկալվեցին սփյուռքահայ լրագրողները
Հոկտեմբերի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հյուրընկալվեցին «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ» լրագրողների համահայկական 6-րդ համաժողովի մասնակիցները: Խորհրդարանի նիստերի դահլիճում հյուրերը հանդիպում ունեցան ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ  Էդուարդ Շարմազանովի հետ: Ողջունելով սփյուռքահայ լրագր...
ԱԺ փոխնախագահն ընդունեց Կովկասի բնիկ ժողովուրդների ներկայացուցիչներին
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 6-ին ընդունեց Հայաստանում տեղի ունեցած «Կովկասյան-կասպյան շրջանի տեղաբնիկ ժողովուրդներ» խորագրով համաժողովին մասնակցած Կովկասի բնիկ ժողովուրդների ներկայացուցիչներին: Հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին պետականություն չունեցող էթնիկ փոքրամասնությունն...

I am deeply saddened by Armen Galoyan's death, prominent biochemist, Academician of the RA National Academy of Sciences, foreign member of the Academy of Sciences of the Russian Federation, Honourable Figure of Science.
Armenian and world science lost a prominent scientist genuinely adhered to his profession and work, whose scientific activity and works are of basic importance today.
Armen Galoyan’s contribution is especially great in the sphere of biochemistry and neuro-chemistry, where he was considered as one of the outstanding representatives.
His rich scientific heritage and dignified life path will always be an example for future generations.
I express my condolences to Armen Galoyan’s family members and relatives and share their sorrow.
RA NA President Hovik Abrahamyan Sends a Telegram of Condolences on Well-Known Composer Edward Mirzoyan’s Death
I am deeply saddened by the professor Edward Mirzoyan's death, one of the pillars of our culture, well-known composer, People’s Artist of the USSR and the Republic of Armenia, Knight of "Honour”  and “Saint Mesrop Mashtots” orders. The Armenian people lost a talented artist, a man of creat...
Diaspora Journalists Were Hosted in the National Assembly
On October 6 the participants of the 6th Pan-Armenian Forum of Journalists entitled “Ahead of the 100th Anniversary of the Armenian Genocide” were hosted in the RA National Assembly. In the Session Hall of the parliament the guests had a meeting with the RA National Assembly Vice President Eduard Sh...
NA Vice-President Receives the Representatives of the Indigenous Peoples of Caucasus
On October 6 the Vice President of the National Assembly received the representatives of the indigenous peoples of Caucasus, who took part in the Forum entitled “Indigenous Peoples of Caucasian-Caspian Region” held in Armenia.In the course of the meeting issues concerning the national identity of et...