Շվեյցարիայի խորհրդարանի ստորին պալատի «Շվեյցարիա-Հայաստան» խորհրդարանական բարեկամության խմբի պատվիրակությունն այցելեց Հայոց մեծ եղեռնի հուշահամալիր
Շվեյցարիայի խորհրդարանի ստորին պալատի` Ազգային խորհրդի «Շվեյցարիա-Հայաստան» խորհրդարանական բարեկամության խմբի համանախագահներ Ուելի Լոյենբերգերի եւ Դոմինիկ դե Բումանի գլխավորած պատվիրակության անդամները հոկտեմբերի 5-ին այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ` 1915 թվականի Հայոց մեծ եղեռնի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ եւ ծ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Շվեյցարիայի խորհրդարանի ստորին պալատի «Շվեյցարիա-Հայաստան» խորհրդարանական բարեկամության խմբի պատվիրակությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հոկտեմբերի 5-ին ընդունեց  Շվեյցարիայի խորհրդարանի ստորին պալատի` Ազգային խորհրդի «Շվեյցարիա-Հայաստան» խորհրդարանական բարեկամության խմբի համանախագահներ Ուելի Լոյենբերգերի եւ Դոմինիկ դե Բումանի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին Ազգային ժող...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՊՀ երիտասարդական միության խորհրդի նախագահին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հոկտեմբերի 5-ին ընդունեց ԱՊՀ երիտասարդական միության խորհրդի նախագահ Անդրանիկ Նիկողոսյանին` վերջինիս խնդրանքով: Հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց երիտասարդների հիմնահարցերին, սպորտի եւ մշակույթի բնագավառներում իրականացվող ծրագրերին եւ նախաձեռնություններին: Անդր...
Բունդեսթագի պատգամավոր Վոլֆգանգ Բյորնզենի «Փոքր թերություններով լավ օրինակներ» գրքի շնորհանդեսը՝ Ազգային ժողովում
Ազգային ժողովում հոկտեմբերի 5-ին տեղի ունեցավ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր, գերմանա-հարավկովկասյան խորհրդարանական խմբի նախագահ Վոլֆգանգ Բյորնզենի հեղինակած «Փոքր թերություններով լավ օրինակներ» գրքի շնորհանդեսը: Խորհրդարանական առօրյայի, պատգամավորների աշխատանքի մասին պատմ...

Delegation of Switzerland-Armenia Parliamentary Friendship Group of Lower Chamber of the Swiss Parliament Visits the Armenian Genocide Memorial Complex
On October 5 the members of the Delegation led by Ueli Leunberger and Dominique de Buman, Co-Chairs of Switzerland-Armenia Parliamentary Friendship Group of the National Council, Lower Chamber of the Swiss Parliament visited Tsitsernakaberd, 1915 Armenian Genocide Memorial Complex, laid a wreath and...
05.10.2012
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Delegation of Switzerland-Armenia Parliamentary Friendship Group of Lower Chamber of the Swiss Parliament
On October 5 the RA National Assembly President Hovik Abrahamyan received the Delegation led by Ueli Leunberger and Dominique de Buman, Co-Chairs of Switzerland-Armenia Parliamentary Friendship Group of the National Council, Lower Chamber of the Swiss Parliament.Welcoming the guests in the National ...
RA National Assembly President Hovik Abrahamyan Receives the Chairman of the CIS Youth Union Council
On October 5 the RA National Assembly President Hovik Abrahamyan received the Chairman of the CIS Youth Union Council Andranik Nikoghosyan at the latter’s request. In the course of the meeting the sides touched upon the youth problems, the programmes and initiatives being implemented in the spheres ...
Presentation of the Book “Good Examples with Little Shortcomings” by the Deputy of Bundestag Wolfgang Börnsen in the National Assembly
On October 5 the presentation of the book “Good Examples with Little Shortcomings” authored by Wolfgang Börnsen, Deputy of the Bundestag of the Federal Republic of Germany, Chairman of the Germany-South Caucasus Parliamentary Group was held in the National Assembly. The “Konrad Adenauer” Foundation,...