Շվեյցարիայի խորհրդարանի ստորին պալատի «Շվեյցարիա-Հայաստան» խորհրդարանական բարեկամության խմբի պատվիրակությունն այցելեց Հայոց մեծ եղեռնի հուշահամալիր
Շվեյցարիայի խորհրդարանի ստորին պալատի` Ազգային խորհրդի «Շվեյցարիա-Հայաստան» խորհրդարանական բարեկամության խմբի համանախագահներ Ուելի Լոյենբերգերի եւ Դոմինիկ դե Բումանի գլխավորած պատվիրակության անդամները հոկտեմբերի 5-ին այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ` 1915 թվականի Հայոց մեծ եղեռնի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ եւ ծ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Շվեյցարիայի խորհրդարանի ստորին պալատի «Շվեյցարիա-Հայաստան» խորհրդարանական բարեկամության խմբի պատվիրակությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հոկտեմբերի 5-ին ընդունեց  Շվեյցարիայի խորհրդարանի ստորին պալատի` Ազգային խորհրդի «Շվեյցարիա-Հայաստան» խորհրդարանական բարեկամության խմբի համանախագահներ Ուելի Լոյենբերգերի եւ Դոմինիկ դե Բումանի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին Ազգային ժող...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՊՀ երիտասարդական միության խորհրդի նախագահին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հոկտեմբերի 5-ին ընդունեց ԱՊՀ երիտասարդական միության խորհրդի նախագահ Անդրանիկ Նիկողոսյանին` վերջինիս խնդրանքով: Հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց երիտասարդների հիմնահարցերին, սպորտի եւ մշակույթի բնագավառներում իրականացվող ծրագրերին եւ նախաձեռնություններին: Անդր...
Բունդեսթագի պատգամավոր Վոլֆգանգ Բյորնզենի «Փոքր թերություններով լավ օրինակներ» գրքի շնորհանդեսը՝ Ազգային ժողովում
Ազգային ժողովում հոկտեմբերի 5-ին տեղի ունեցավ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր, գերմանա-հարավկովկասյան խորհրդարանական խմբի նախագահ Վոլֆգանգ Բյորնզենի հեղինակած «Փոքր թերություններով լավ օրինակներ» գրքի շնորհանդեսը: Խորհրդարանական առօրյայի, պատգամավորների աշխատանքի մասին պատմ...

Делегация парламентской группы дружбы “Швейцария – Армения” нижней палаты швейцарского парламента посетила мемориал Геноцида армян
5 октября члены делегации нижней палаты швейцарского парламента – Национального Совета,  возглавляемой сопредседателями  парламентской группы дружбы “Швейцария – Армения” Уэлом Лоенбергером и Домиником де Буманом, посетили мемориал Геноцида армян 1915 года в Цицернакаберде, возложили венок...
05.10.2012
Председатель НС О.Абраамян принял делегацию парламентской группы дружбы “Швейцария – Армения” нижней палаты швейцарского парламента
5 октября Председатель НС О.Абраамян принял делегацию нижней палаты – Национального Совета – парламента  Швейцарии, возглавляемую сопредседателями  парламентской группы дружбы “Швейцария – Армения” Уэлом Лоенбергером и Домиником де Буманом.В ходе беседы собеседники подчеркнули высокий уров...
Председатель НС О.Абраамян принял председателя Совета Молодежного Союза СНГ
5 октября Председатель НС О.Абраамян принял председателя Совета Молодежного Союза СНГ А.Никогосяна – по просьбе последнего.На встрече были затронуты проблемы молодежи, программы и инициативы, осуществляемые  в спортивной и культурной сферах. Г-н Никогосян проинформировал, что 12 октября в Гюмри...
Презентация в НС книги депутата Бундестага В.Бьорнзена
5 октября в НС состоялась презентация книги “Хорошие примеры с небольшими недостатками” депутата Бундестага ФРГ, председателя германо-южнокавказской парламентской группы  Вольфганга Бьорнзена. Книга, рассказывающая о парламентских буднях, работе депутатов, на армянский язык переведена в Армянск...