ԱԺ պատգամավորները քննարկեցին Վարդան Օսկանյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու համաձայնություն տալու մասին միջնորդագիրը
Ազգային ժողովը հոկտեմբերի 1-ին հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքն սկսեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի հաստատումով, այնուհետեւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ քառօրյայում քննարկված երկու օրինագծերը: ԱԺ պատգամավորները շարունակեցին նախորդ քառօրյա վերջին նիստում ընդհատված, 2011 թ. դեկտեմբերի 20...
01.10.2012
Համայն եզդիների հոգեւոր առաջնորդի գլխավորած պատվիրակությունը` Ազգային ժողովում
ՀՀ Ազգային Ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 1-ին հանդիպում ունեցավ Համայն եզդիների հոգեւոր առաջնորդ Միրե -Միրա Թախսին Բեգի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով պատվիրակության այցն Ազգային ժողով` Էդուարդ Շարմազանովը նշեց, որ հայ եւ եզդի ժողովուրդները պատմականորեն միշտ եղել են բարե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ուղերձը Տարեցների միջազգային օրվա կապակցությամբ
Սիրելի հայրենակիցներ, ավագ սերնդի հարգելի ներկայացուցիչներ, Ջերմորեն շնորհավորում եմ Տարեցների միջազգային օրվա առթիվ: ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի կողմից հչռակված  այս օրը, ըստ էության, ոչ միայն  տարեցների, այլեւ բոլոր սերունդների օրն է` որպես սերունդների միասնականության ու ժամանակի անընդհատության...
ԳԴՀ Բունդեսթագի փոխնախագահի հանդիպումը Աժ հանձնաժողովների նախագահների հետ
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը եւ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը հոկտեմբերի 1-ին հանդիպեցին Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի փոխնախագահ Վոլֆգանգ Թիրզեի հետ: Ոջունելով հյուրերին` Գագիկ Մի...
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԳԴՀ Բունդեսթագի փոխնախագահին
Հոկտեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց  ԳԴՀ Բունդեսթագի փոխնախագահ Վոլֆգանգ Թիրզեին:     ՀՀ ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց հայ-գերմանական հարաբերությունների ներկա մակարդակը` նշելով, որ Գերմանիայի հետ քաղաքական երկխոսությունը կարեւորվում է ինչպես երկկողմ, այնպես...
Հայաստան-Գերմանիա բարեկամության խմբի ղեկավարը հանդիպեց ԳԴՀ Բունդեսթագի փոխնախագահ Վոլֆգանգ Թիրզեի հետ
Հայաստան-Գերմանիա բարեկամության խմբի ղեկավար Արտակ Դավթյանը հոկտեմբերի 1-ին հանդիպում ունեցավ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի փոխնախագահ Վոլֆգանգ Թիրզեի հետ: Ողջունելով  Բունդեսթագի փոխնախագահին Հայաստանի խորհրդարանում՝  Արտակ Դավթյանը նշեց, որ հայկական կողմը շատ բարձր է գնա...

Депутаты НС обсудили ходатайство о согласии к привлечению В.Осканяна как обвиняемого
1 октября Национальное Собрание начало работу очередной четырехдневки с утверждения повесток дня сессии и четырехдневных заседаний, затем голосованием депутаты приняли два законопроекта, обсуждавшихся в предыдущую четырехдневку. По вопросу о ратификации протокола “О размещении объектов военной инфра...
01.10.2012
Делегация, возглавляемая Духовным предводителем всех езидов, – в НС
1 октября вице-спикер НАС Э.Шармазанов встретился с делегацией, возглавляемой Духовным предводителем всех езидов Мире-Мира Тахсин Бегом.В ходе беседы было обоюдно подчеркнуто, что отношения между армянским и езидским народами исторически были дружественными и поныне продолжают быть братскими. По сло...
Приветствие Председателя НС О.Абраамяна в связи с Международным днем пожилых людей
В связи с Международным днем пожилых людей Председатель НС О.Абраамян сердечно поздравил своих соотечественников – представителей старшего поколения,  и, в частности, отметил, что учрежденный ЮНЕСКО этот день является днем не только пожилых людей, но и по сути днем всех поколений, – “символом е...
Встреча вице-председателя Бундестага ФРГ с председателями комиссий НС
1 октября председатели постоянных комиссий НС по внешним сношениям и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам А.Закарян и Г.Минасян встретились с вице-председателем Бундестага ФРГ Вольфгангом Тирзе. На встрече шел заинтересованный разговор по широкому кругу армяно-германских многосторонних о...
Председатель НС О.Абраамян принял вице-председателя Бундестага ФРГ
1 октября Председатель НС РА О.Абраамян принял вице-председателя Бундестага ФРГ Вольфганга Тирзе.Спикер парламента Армении высоко оценил нынешний уровень армяно-германских отношений, отметив, что важность политического диалога с Германией  осознается как в двустороннем, так и многостороннем фор...
Руководитель группы дружбы Армения – Германия встретился с вице-председателем Бундестага ФРГ В.Тирзе
1 октября  руководитель группы дружбы Армения – Германия А.Давтян встретился с вице-председателем Бундестага ФРГ  Вольфгангом Тирзе.Собеседники, заметив, что поводом к встрече явилось 20-летие установления  дипломатических отношений между РА и ФРГ, обоюдно подчеркнули высокий уровень ...