ԱԺ փոխնախագահը հեռախոսազրույց է ունեցել Չեխիայի Հանրապետության Սենատի փոխնախագահի հետ
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 24-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Սենատի փոխնախագահ Պրշեմիսլ Սոբոտկայի հետ, որի ընթացքում իր եւ ՀՀ Ազգային ժողովի անունից գոհունակություն է հայտնել ՉՀ Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության եւ անվտանգության հանձնա...
Հանդիպում Ֆրանսիայի պատվիրակության հետ
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը եւ ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստան-Ֆրանսիա խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Արա Բաբլոյանը, բարեկամական խմբի պատգամավորները հոկտեմբերի 24-ին հանդիպեցին Ֆրանսիայի Օ-դը-Սեն դեպարտամենտի փոխն...
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Այնուհետեւ պատգամավորներն ու խմբակցություններն իրենց տեսակետներն ու դիրքորոշումներն արտահայտեցին նախորդ օրվանից քննարկվող «Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» ՀՀ օրենք...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց Սոս Սարգսյանին
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ ժողովրդական արտիստ Սոս Սարգսյանի ծննդյան օրվա առթիվ այցելեց «Նաիրի» բժշկական կենտրոն, որտեղ իր ապաքինումն է շարունակում բեմի եւ կինոյի Վարպետը: Շնորհավորելով սիրված դերասանին ծննդյան 83-րդ ամյակի կապակցությամբ՝ խորհրդարանի ղեվավարը բարձ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցեց Ռուս-հայկական 5-րդ արդյունաբերական ցուցահանդեսի բացմանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հոկտեմբերի 24-ին  մասնակցեց Ռուս-հայկական 5-րդ արդյունաբերական ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Ողջունելով ցուցահանդեսի մասնակիցներին` խորհրդարանի ղեկավարը նշեց, որ ավանդական դարձած այս միջոցառումն այն հարթակն է, որտեղ փոխշահավետ կապերի հ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է անվանի դերասան, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Սոս Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ
Սիրելի Վարպետ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ՝ ծննդյան 83- ամյակի առթիվ: Ձեր ապրած կյանքով ու անցած ճանապարհով Դուք անվիճելի հեղինակություն եք մեր մշակութային աշխարհում, ումից սովորել ու շարունակելու են կինոարվեստ ու թատերարվեստ սովորել տարբեր սերունդներ: Որպես դ...

NA Vice President Has a Telephone Talk with the Vice President of the Senate of the Czech Republic
On October 24 the NA Vice President Eduard Sharmazanov had a telephone talk with the Vice President of the Senate of the Czech Republic Přemysl Sobotka and expressed his satisfaction in the name of the RA National Assembly and him in connection with the well-aimed and just resolution on the cas...
24.10.2012
Meeting with the French Delegation
On October 24 the Vice President of the National Assembly Eduard Sharmazanov and the Chairman of the NA Standing Committee on Health Care, Maternity and Childhood, Head of Armenia-France Parliamentary Friendship Group Ara Babloyan met with the delegation led by Yves Revillion, Vice President of the ...
On October 24 the RA National Assembly continued the work of the four-day sittings and passed by voting the bills debated on the previous day.Then the deputies and the factions expressed their views and stances on the bill “On Amending the RA Law on Minimum Monthly Wage”.The deputies Mikayel Melkumy...
RA NA President Hovik Abrahamyan Visits Sos Sargsyan
On October 24 on the occasion of the RA People’s Artist Sos Sargsyan's birthday the RA National Assembly President Hovik Abrahamyan visited Nairi Medical Centre, where the Maestro of stage and cinema was continuing his recovery. Congratulating the beloved actor on his 83rd anniversary, the Head...
RA NA President Hovik Abrahamyan Takes Part in the Opening of the 5th Russian-Armenian Industrial Exhibition
On October 24 the RA National Assembly President Hovik Abrahamyan took part in the solemn ceremony of the 5th Russian-Armenian Industrial Exhibition. Welcoming the participants of the exhibition the Head of the Parliament has noted that this event, which has become traditional, is the tribune, where...
RA National Assembly President Hovik Abrahamyan Congratulates the Renowned Actor, RA People’s Artist Sos Sargsyan on the Occasion of His Birthday
Dear Maestro, in the name of the RA National Assembly and personally me I warmly congratulate you on your 83rd birthday anniversary.You are undoubtedly an authority in our cultural world with your life and passed path, from whom different generations have learnt and will continue to learn ...