ԱԺ փոխնախագահը հեռախոսազրույց է ունեցել Չեխիայի Հանրապետության Սենատի փոխնախագահի հետ
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 24-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Սենատի փոխնախագահ Պրշեմիսլ Սոբոտկայի հետ, որի ընթացքում իր եւ ՀՀ Ազգային ժողովի անունից գոհունակություն է հայտնել ՉՀ Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության եւ անվտանգության հանձնա...
Հանդիպում Ֆրանսիայի պատվիրակության հետ
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը եւ ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստան-Ֆրանսիա խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Արա Բաբլոյանը, բարեկամական խմբի պատգամավորները հոկտեմբերի 24-ին հանդիպեցին Ֆրանսիայի Օ-դը-Սեն դեպարտամենտի փոխն...
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Այնուհետեւ պատգամավորներն ու խմբակցություններն իրենց տեսակետներն ու դիրքորոշումներն արտահայտեցին նախորդ օրվանից քննարկվող «Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» ՀՀ օրենք...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց Սոս Սարգսյանին
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ ժողովրդական արտիստ Սոս Սարգսյանի ծննդյան օրվա առթիվ այցելեց «Նաիրի» բժշկական կենտրոն, որտեղ իր ապաքինումն է շարունակում բեմի եւ կինոյի Վարպետը: Շնորհավորելով սիրված դերասանին ծննդյան 83-րդ ամյակի կապակցությամբ՝ խորհրդարանի ղեվավարը բարձ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցեց Ռուս-հայկական 5-րդ արդյունաբերական ցուցահանդեսի բացմանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հոկտեմբերի 24-ին  մասնակցեց Ռուս-հայկական 5-րդ արդյունաբերական ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Ողջունելով ցուցահանդեսի մասնակիցներին` խորհրդարանի ղեկավարը նշեց, որ ավանդական դարձած այս միջոցառումն այն հարթակն է, որտեղ փոխշահավետ կապերի հ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է անվանի դերասան, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Սոս Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ
Սիրելի Վարպետ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ՝ ծննդյան 83- ամյակի առթիվ: Ձեր ապրած կյանքով ու անցած ճանապարհով Դուք անվիճելի հեղինակություն եք մեր մշակութային աշխարհում, ումից սովորել ու շարունակելու են կինոարվեստ ու թատերարվեստ սովորել տարբեր սերունդներ: Որպես դ...

Телефонная беседа заместителя Председателя НС с вице-спикером Сената Чешской Республики
24 октября  состоялась телефонная беседа заместителя Председателя НС  Э.Шармазанова с вице-спикером  Сената парламента Чешской Республики Пршемыслем Соботкой, в ходе которой от имени Национального Собрания РА и себя лично вице-спикер НС выразил удовлетворение меткой и справедливой рез...
24.10.2012
Встреча с делегацией Франции
24 октября вице-спикер НС Э.Шармазанов и председатель Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения, материнства и детства, руководитель парламентской группы дружбы "Армения – Франция" А.Баблоян встретились  с  делегацией, возглавляемой  вице-председателем  французского...
24 октября  Национальное Собрание РА продолжило работу четырехдневных заседаний, приняв голосованием все обсужденные в предыдущий день законопроекты. Затем депутаты и фракции перешли к обсуждению повесточных вопросов – законопроектов  о поправках в законы РА “О минимальной месячной за...
Председатель НС О.Абраамян посетил Соса Саргсяна
24 октября Председатель НС О.Абраамян  посетил в связи с 83-летием Народного артиста РА Соса Саргсяна в медицинском центре “Наири”, где находится прославленный мастер кино и сцены. Поздравив любимого актера с днем рождения, спикер парламента высоко оценил вклад С.Саргсяна в театральное искусств...
Председатель НС О.Абраамян принял участие в открытии 5-й Российско-Армянской промышленной выставки
24 октября Председатель НС О.Абраамян принял участие в торжественной церемонии открытия 5-й Российско-Армянской промышленной выставки. Приветствуя участников выставки, спикер парламента отметил, что это мероприятие, ставшее традиционным, именно та площадка, где установление взаимовыгодных связей, вы...
Председатель НС О.Абраамян поздравил с днем рождения выдающегося актера, Народного артиста РА Соса Саргсяна
В своем поздравительном послании в связи с 83-летием со дня рождения выдающегося актера, Народного артиста РА Соса Саргсяна Председатель НС О.Абраамян отметил:“Своей жизнью и  пройденным путем  Вы – безусловный авторитет в нашем культурном мире, у которого учились и будут учиться кино- и т...