Խորհրդարանը քննարկում է 2009 թ. պետական բյուջեի նախագիծը
Նոյեմբերի 12-ին Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Նիստում ելույթ ունեցավ պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող Կիպրոսի  Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Գարոյանը (ամբողջական ելույթը տես առանձին):Պարոն Գարոյանը հավելեց, որ ինքը արմատներով հ...
12.11.2008
Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահն Ազգային ժողովում
Նոյեմբերի 12-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Գարոյանի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էին Հայաստան-Կիպրոս միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Շարմազ...
Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Գարոյանի ելույթը Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովում
Պարոն նախագահՏիկնայք եւ պարոնայք պատգամավորներՀայ  եղբայրներ եւ ընկերներԱրտահայտում եմ իմ խորին երախտագիտությունը Հայաստան այցելելու Ձեր հրավերի համար: Կյանքի մի երազանք այսօր դառնում է իրականություն` ինչպես անձնական, այդպես էլ քաղաքական մակարդակով: Շնորակալ եմ նաեւ, ձեր, իմ եւ իմ պատվիրակությա...

Parliament Debates the Draft of the State Budget for 2009
On November 12 the National Assembly continued the work of the four-day sittings. The President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus, Marios Garoyian took the floor during the sitting.Mr. Garoyian added that his roots were Armenian and was very grateful to his family that since ...
12.11.2008
President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus in the National Assembly
On November 12 RA NA President Mr Hovik Abrahamyan received the delegation headed by the President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus Mr Marios Garoyian. Chairman of Armenia-Cyprus Inter-Parliamentary Cooperation Committee Mr Eduard Sharmazanov, Mr Ara Babloyan, RA Ambassador ...
Speech of the President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus Marios Garoyian in the National Assembly of the Republic of Armenia
Mr President!Ladies and gentlemen, deputies!Armenian brothers and friends!I express my deepest gratitude for your invitation to visit Armenia. A dream of life today becomes a reality at the personal, as well as, at the political level. I am grateful also for the warm reception and generous hospitali...