Ժամանակավոր hանձնաժողովի անդամներն այցելեցին զորամաս
Նոյեմբերի 3-ին տեղի ունեցավ 2008թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի նիստը` հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանի նախագահությամբ:Նիստի օրակարգով նախատեսված  էր, որ մարտի 1-ին կեսօրից հետո տեղի ունեցած դե...
03.11.2008
Իրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի նախագահի շնորհավորանքը ԱԺ նախագահին
Իրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Ալի Լարիջանին իր եւ ԻԻՀ խորհրդարանի պատգամավորների անունից շնորհավորական ուղերձ է հղել Հովիկ Աբրահամյանին` Աժ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Պարոն Լարիջանին վստահություն է հայտնել, որ Աժ նախագահի հմուտ ղեկավարությամբ երկու երկրների խորհ...

Members of the Ad-hoc Committee Visit Military Unit
On November 3 the sitting of the Ad-Hoc Inquiry Committee into the Events Occurred on 1-2 March 2008 in Yerevan and Their Reasons was held, presided by the Committee Chairman Mr Samvel Nikoyan.By the agenda of the sitting it was envisaged that the Deputy Head of the Police Mr Alexander Afyan would s...
03.11.2008
Congratulation from the Speaker of the Parliament of the Islamic Republic of Iran
Speaker of the Parliament of the Islamic Republic of Iran Mr Ali Larijani sent a congratulatory message on behalf of him and the deputies of the IRI Parliament Mr Hovik Abrahamyan on the election in NA Speaker’s post. Mr Larijani expressed confidence that by his skilful leading we would be the ...