Ժամանակավոր hանձնաժողովի անդամներն այցելեցին զորամաս
Նոյեմբերի 3-ին տեղի ունեցավ 2008թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի նիստը` հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանի նախագահությամբ:Նիստի օրակարգով նախատեսված  էր, որ մարտի 1-ին կեսօրից հետո տեղի ունեցած դե...
03.11.2008
Իրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի նախագահի շնորհավորանքը ԱԺ նախագահին
Իրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Ալի Լարիջանին իր եւ ԻԻՀ խորհրդարանի պատգամավորների անունից շնորհավորական ուղերձ է հղել Հովիկ Աբրահամյանին` Աժ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Պարոն Լարիջանին վստահություն է հայտնել, որ Աժ նախագահի հմուտ ղեկավարությամբ երկու երկրների խորհ...

Члены Временной комиссии посетили воинскую часть
3 ноября под председательством С.Никояна состоялось очередное заседание Временной комиссии НС по изучению происшедших в Ереване 1-2 марта 2008 г. событий и их причин.Повесткой дня заседания было предусмотрено, что по происшедшим после полудня  1 марта событиям  раз’яснения  даст ...
03.11.2008
Поздравление председателя парламента Исламской Республики Иран Председателю НС
Председатель парламента Исламской Республики Иран Али Лариджани  от имени депутатов парламента ИРИ и своего лично направил поздравительное послание О.Абраамяну в связи с избранием на пост Председателя НС. Г-н Лариджани выразил уверенность, что под умелым руководством  Председателя НС мы ст...