ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի ցավակցական ուղերձը Հնդկաստանի խորհրդարանի երկու պալատների նախագահներին
Մումբայում կատարված ահաբեկչության կապակցությամբ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Ռաջյա Սաբհայի նախագահ Մոհամեդ Համիդ Անսարիին եւ Լոք Սաբհայի նախագահ Սոմնաթ Չաթերջիին: Ուղերձում ասված է. «Ցավով տեղեկացանք Մումբայի ողբերգության, հարյուրավոր անմեղ մարդկանց...
29.11.2008
Շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականն Ազգային ժողովում
Նոյեմբերի 29-ին Ազգային ժողովի հյուրն էին Դրեզդենի 38-րդ համաշխարհային օլիմպիադայում հաղթած հայ շախմատիստները: Նրանց հետ հանդիպմանը մասնակցում էին ԱԺ փոխնախագահները, պատգամավորները, աշխատակազմի անդամները:    ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ողջունելով շախմատիստներին եւ հյուրերին, ասաց...

Speaker of the RA National Assembly Expresses Condolences to the Speakers of the Two Chambers of the Parliament of India
Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia Mr Hovik Abrahamyan expressed condolences on the occasion of the terrorist attacks that occurred in Mumbai to Speaker of Rajya Sabha Mr Mohammad Hamid Ansari and Speaker of Lok Sabha Mr Somnath Chatterjee.It says: “We learnt with grief...
29.11.2008
Men’s National Chess Team of Armenia in the National Assembly
On November 29 the Armenian chess players, who won in the 38th World Olympiad in Dresden were the guests of the National Assembly. The NA Vice Speakers, the MPs, the members of personnel attended the meeting with them.Welcoming the chess players and the guests, RA NA Speaker Mr Hovik Abrah...