ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի ցավակցական ուղերձը Հնդկաստանի խորհրդարանի երկու պալատների նախագահներին
Մումբայում կատարված ահաբեկչության կապակցությամբ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Ռաջյա Սաբհայի նախագահ Մոհամեդ Համիդ Անսարիին եւ Լոք Սաբհայի նախագահ Սոմնաթ Չաթերջիին: Ուղերձում ասված է. «Ցավով տեղեկացանք Մումբայի ողբերգության, հարյուրավոր անմեղ մարդկանց...
29.11.2008
Շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականն Ազգային ժողովում
Նոյեմբերի 29-ին Ազգային ժողովի հյուրն էին Դրեզդենի 38-րդ համաշխարհային օլիմպիադայում հաղթած հայ շախմատիստները: Նրանց հետ հանդիպմանը մասնակցում էին ԱԺ փոխնախագահները, պատգամավորները, աշխատակազմի անդամները:    ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ողջունելով շախմատիստներին եւ հյուրերին, ասաց...

Соболезнования Председателя НС РА председателям обеих палат парламента Индии
В связи с террористическим актом в Мумбаи (Бомбей) Председатель НС РА О.Абраамян направил соболезнования Председателю Раджья Сабха Мохаммеду Хамиду Ансари и Председателю Лок Сабха Сомнату Чаттерджи.Послание гласит: “С болью узнали о трагедии  Мумбаи, о гибели тысяч невинных людей и раненых. От ...
29.11.2008
Мужская сборная Армении по шахматам в НС
29 ноября гостями НС были победившие на 38-й Всемирной олимпиаде в Дрездене армянские шахматисты. Во встрече с ними участвовали заместители председателя НС, депутаты, сотрудники аппарата.Председатель НС РА О.Абраамян, приветствуя шахматистов, сказал: “Сегодня в Позолоченном зале НС нас об’единила оч...