Ազգային ժողովի քառօրյա նիստերի առաջին օրը
Նոյեմբերի 10-ին Ազգային ժողովի քառօրյա նիստերի աշխատանքն սկսվեց նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին, քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին եւ մի շարք օրենքների նախագծերի քննարկման հատուկ կարգի մասին ԱԺ որոշումների քննարկումով ու հաստատումով:ԱԺ պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունեցին նախորդ նիս...
10.11.2008
Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահի այցը Հայաստան
Նոյեմբերի 12-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Գարոյանը:Ազգային ժողովում նախատեսված է Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Գարոյանի ելույթը ԱԺ նիստում, որից հետո` առանձնազրույց ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը ՀՀ տեղական ինքնակառավարման մարմինների կազմավորման 12-ամյակի առիթով
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության տեղական ինքնակառավարման մարմինների կազմավորման 12-ամյակի առիթով. «Նորանկախ Հայաստանի Հանրապետության պետականության կայացման ու ամրապնդման մեջ իրենց անգնահատելի դերն են ունեցել տեղական ինքնակառավարման մարմ...

Первый день четырехдневных заседаний НС
10 ноября НС начало работу четырехдневных заседаний с обсуждения и утверждения решений о внесении дополнений в повестки дня сессии, четырехдневных заседаний и особом порядке обсуждения ряда проектов законов.Депутаты НС голосованием приняли обсуждавшийся на предыдущем заседании пакет законопроектов “...
10.11.2008
Визит в Армению Председателя Палаты представителей Республики Кипр
12 ноября с официальным визитом в Армению прибудет Председатель Палаты представителей Республики Кипр Мариос Гароян.В парламенте намечается выступление Председателя Палаты представителей Республики Кипр Мариоса Гарояна на заседании НС, после чего – личная встреча с Председателем НС Овиком Абраамяном...
Поздравительное послание Председателя НС РА Овика Абраамяна в связи с 12-летием формирования органов местного самоуправления РА
Председатель НС РА Овик Абраамян направил поздравительное послание в связи с 12-летием формирования органов местного самоуправления  РА:“В становлении и укреплении государственности независимой  Республики Армения свою неоценимую роль сыграли органы местного самоуправления, которые, будучи...