Ազգային ժողովի քառօրյա նիստերի առաջին օրը
Նոյեմբերի 10-ին Ազգային ժողովի քառօրյա նիստերի աշխատանքն սկսվեց նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին, քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին եւ մի շարք օրենքների նախագծերի քննարկման հատուկ կարգի մասին ԱԺ որոշումների քննարկումով ու հաստատումով:ԱԺ պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունեցին նախորդ նիս...
10.11.2008
Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահի այցը Հայաստան
Նոյեմբերի 12-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Գարոյանը:Ազգային ժողովում նախատեսված է Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Գարոյանի ելույթը ԱԺ նիստում, որից հետո` առանձնազրույց ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը ՀՀ տեղական ինքնակառավարման մարմինների կազմավորման 12-ամյակի առիթով
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության տեղական ինքնակառավարման մարմինների կազմավորման 12-ամյակի առիթով. «Նորանկախ Հայաստանի Հանրապետության պետականության կայացման ու ամրապնդման մեջ իրենց անգնահատելի դերն են ունեցել տեղական ինքնակառավարման մարմ...

First Day of the Four-day Sittings of the National Assembly
On November 10 the work of the four-day sittings of the National Assembly was begun with the ratification and debate of the decisions of the National Assembly on Making Addenda to the agenda of the session on the agenda of the four-day sittings and on the special order of the debate of a number of d...
10.11.2008
Visit of the President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus to Armenia
On November 12 the President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus Mr Marios Garoyian will arrive in Armenia with an official visit. In the National Assembly the speech of the President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus Mr Marios Garoyian is scheduled at t...
Congratulatory Message from the RA NA President Hovik Abrahamyan On the Occasion of the 12th Anniversary of the Formation of the RA Self-Government Bodies
President of the National Assembly of the Republic of Armenia Mr Hovik Abrahamyan congratulated on the occasion of the 12th anniversary of the formation of the RA self-government bodies:“In the formation and strengthening of the statehood of the newly independent Republic of Armenia the self-governm...