«Գիտությունը եւ կրթությունը ՀՀ ազգային անվտանգության համատեքստում» թեմայով խորհրդարանական լսումներ Ազգային ժողովում
Նոյեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ Ազգային ժողովում տեղի ունեցան խորհրդարանական լսումներ, որին մասնակցում էին գիտության եւ կրթության ոլորտների, օրենսդիր եւ գործադիր մարմինների, հասարակական կազմակերպությունների ...
05.11.2008
Նոյեմբերի 5-ին կայացան խորհրդարանական երկու մշտական հանձնաժողովների նիստերը:ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը, Խաչիկ Հարությունյանի նախագահությամբ, երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց «Բույսերի կարանտինի եւ բույսերի պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումնե...
Աշխատանքային խորհրդակցություն այցի նախօրեին
Նոյեմբերի 10-14-ը ԳԴՀ Բունդեստագի Գերմանիա-Հարավային Կովկաս բարեկամության պատգամավորական խմբի ղեկավար Շտե‎ֆեն Ռայխեի հրավերով Գերմանիայում է գտնվելու Ազգային ժողովի Հայաստան-Գերմանիա բարեկամության պատգամավորական խումբը` ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանի գլխավորությամբ, որ նաեւ խմբի ղեկավարն է: Ա...

Parliamentary Hearings in the National Assembly on the theme “Science and Education in the Context of the National Security of the Republic of Armenia”
On November 5, on the initiative of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport of the National Assembly, parliamentary hearings were held in the National Assembly. Representatives in the sphere of science and education, executive and legislative bodies and representatives...
05.11.2008
Working Consultation On the Eve of the Visit
On November 10-14 by the invitation of the head of the Germany-South Caucasus Parliamentary Friendship Group of Bundestag of the Federal Republic of Germany Mr Steffen Reiche Armenia-Germany Parliamentary Friendship Group of the National Assembly will be in Germany led by the NA Vice Speaker Ms Arev...