ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը կմասնակցի խորհրդարանների նախագահների եվրոպական համաժողովին
Հունիսի 10-ի երեկոյան ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Կիպրոս` մասնակցելու Լիմասոլում գումարվող  խորհրդարանների նախագահների եվրոպական համաժողովին: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը, ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը:
Համաժողովի ընթացքում նախատեսվում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ելույթը` «Ընդդիմության իրավունքներն ու պարտականությունները ժողովրդավարական խորհրդարանում» թեմայով:
Լիմասոլում ՀՀ ԱԺ նախագահը երկկողմ հանդիպումներ կունենա Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Կարոյանի, Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի նախագահ Պեր Վեստերբերգի եւ մյուս խորհրդարանական պատվիրակությունների ղեկավարների հետ:
Քննարկվեցին վարկային համաձայնագրեր եւ «Լեզվի մասին» օրենքը փոփոխելու առաջարկը
Ազգային ժողովը հունիսի 9-ի նիստն սկսեց համաձայնագրերի քննարկմամբ:         Ֆինանսների փոխնախարար Վարդան Արամյանը խորհրդարանի վավերացմանը ներկայացրեց  Վերակառուցման եւ զարգացման միջազգային բանկի հետ վարկային չորս միջազգային պայմանագիր: Դրանցից առաջինով` «Հա...

Председатель НС РА О.Абраамян примет участие в Европейской конференции спикеров парламентов
10 июня делегация, возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном, отбудет в Кипр – для участия в созываемой в Лимасоле  Европейской конференции спикеров парламентов.  В составе делегации – руководитель аппарата НС Г.Гарибджанян, председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Д.Арутюнян.
На форуме намечается выступление главы армянского парламента на тему “Права и обязанности оппозиции в демократическом парламенте”.
В Лимасоле состоятся двусторонние встречи Председателя НС РА с Председателем Палаты представителей   Кипра М.Гарояном, Председателем Риксдага Королевства Швеции П.Вестербергом и главами других парламентских делегаций.
Обсуждены кредитные соглашения и предлагаемые поправки к закону “О языке”
9 июня заседание НС началось с обсуждения  соглашений. Заместитель министра финансов РА В.Арамян представил парламенту на ратификацию четыре кредитных договора с Международным банком реконструкции и развития.Член головной Постоянной комиссии НС по внешним сношениям Л.Хачатрян представил положит...